OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/50c88e7dba.png

10. Uluslararası Öğrenci Buluşmasının Sudan ayağı Munazzamatu Riayeti Tullabi el-Wafidin Kurumu ev sahipliğinde başkent Hartum’da bulunan İttihad’ul-Mer’e konferans salonunda düzenlendi.

10. Uluslararası Öğrenci Buluşmasının Sudan etabı Munazzamatu Riayeti Tullabi el-Wafidin Kurumu ev sahipliğinde başkent Hartum’da bulunan İttihad’ul-Mer’e konferans salonunda düzenlendi. Program Sudan’da uluslararası öğrenci olarak eğitim gören 33 ülkeden 400 uluslararası öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve iki ülkenin istiklal marşlarının okunmasıyla başlayan program Sudan Uluslararası Öğrenciler Birlği Başkanı Omar el-Afribir  Selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra uluslararası öğrenciler adına Türkiye ve Yemen’den öğrenciler konuşma yaptılar. Sudan’da okumanın avantajlarını anlatan öğrenciler böyle bir programın sayesinde başka öğrencilerle tanışmaları için bir fırsat yakaladıklarını söylediler.

 Endonezya, Yemen ve Komor Adalarından öğrenciler sahne performansı sergiledikten sonra WİSAP Sudan temsilcisi ve Munazzamatu Riayeti Tullabi el-Wafidin Başkanı Şeyh Abdullah Mekki Sadık bir konuşma gerçekleştirdi. Son olarak UDEF Yurtdışı Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Arıkmert teşekkür konuşması yaptı. 

event-news-white

Other News