OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/84e9395afc.png

UDEF’in organizasyonu ile bu yıl 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirilen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Liberya etabı başkent Monrovia’da düzenlendi.

 
UDEF’in organizasyonu ile bu yıl 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirilen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Liberya etabı başkent Monrovia’da düzenlendi.

“Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganı ile bu yıl 11.si düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Liberya etabı renkli görüntülere sahne oldu. Öğrenciler kendi bölgelerine has yöresel kıyafetleri ile gerçekleştirdikleri ülke tanıtımlarının yanı sıra yöresel dansları ile de programa renk kattı.
 
Afrika Metodist Episkopal Üniversitesi’nde düzenlediği programa UDEFf'i temsilen Bâb-ı Âlem UÖD’den Yunus Tatlı katıldı. Amaçları ülkelerini eğitim kanalıyla kalkındırmak ve bunun için tüm öğrencilere yardımcı olmak olan Türkiye Mezunlarının kurduğu Liberia-Turkish Alumni Association (Liberya-Türk Mezunlar Derneği)’nin organizesiyle gerçekleşen programa çok sayıda lise ve üniversite öğrencisi ilgi gösterdi.
 
Yunus Tatlı konuşmasında Udef’in misyon ve vizyonundan bahsedip neden beraber çalışma yapmamız gerektiğini açıkladı. Öğrencilerin Türkiye ile ilgili merak ettiği soruları cevapladı.
Emmanuel Togba’nın sunumuyla Türkiye Bursları başvuru süreci ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verildi.
 
Reformation Youth of Liberia’dan amuel Goteh konuşmasına Türkiye’ye selam ve teşekkürlerini ileterek başladı ve eğitimin önemini vurgulayan bir konuşma gerçekleştirdi.
Liberya-Türk Mezunları Dernek başkanı F. Momolu Dorley de Türkiye’deki tecrübelerinden derneği kurma sebepleri ve yapmak istedikleri faaliyetlerden bahsetti. Konuşmasının sonunda Liberya’ya şimdiye kadar vermiş oldukları desteklerden dolayı Türkiye halkına ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a selam ve teşekkürlerini iletti.
Program Türkiye ve Liberya kültürüne ait çeşitli videoların ve gösterilerin sergilenmesiyle devam etti. Program hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından nihayete erdi.

event-news-white

Other News