OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/38da0d2f0b.png

UDEF’in T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl 41 ülke 75 şehirde “Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganı ile gerçekleştirdiği. 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Güney Afrika etabı nihayete erdi.

 
UDEF’in T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl 41 ülke 75 şehirde “Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganı ile gerçekleştirdiği.
 
5 Mayıs günü Johannesburg’da gerçekleştirilen etkinliğe; Yunus Emre Enstitüsü Güney Afrika Görevlisi Asım Öksüz, UDEF Temsilcisi Mehmet Evran ve African Natonal Başkanı Mehmet Gündüz katıldı. Farklı coğrafyalardan bir çok misafir öğrencinin iştirak ettiği programda katılımcılara UDEF ve uluslararası öğrenci çalışmaları ile alakalı bilgilendirmelerde bulunan UDEF Temsilcisi Mehmet Evran programda yaptığı konuşmada “Bu yıl 'Dünya beşten büyüktür' sloganıyla yola çıktık. 41 ülkede ve 75 şehirde öğrenci buluşmalarını gerçekleştiriyoruz. Onlarca sesi ve onlarca kültürü buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz." şeklinde konuştu.

Ülke tanıtım sunumları, yöresel yemek ikramları ve yerel danslar ile katılımcılara kültürel bir şölen sunan misafir öğrenciler programda ki sunumları ile katılımcılara kendi ülkelerinin; tarihi, coğrafi ve doğal zenginlikleri hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.


event-news-white

Other News