OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ce0e3b9563.png

T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl 41 ülke 75 şehirde onlarca renk ve yüzlerce kültürün buluştuğu 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması programının Güney Kore etabı nihayete erdi.

T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl 41 ülke 75 şehirde onlarca renk ve yüzlerce kültürün buluştuğu 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması programının Güney Kore etabı nihayete erdi.

“Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganı ile bu yıl Brezilya’dan, Nepal’e Güney Afrika Cumhuriyeti’nden, İngiltere’ye kadar 41 Ülke 75 şehirde gerçekleştirilen 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Güney Kore etabı Busan’da gerçekleştirildi.

UDEF Yurtdışı Teşkilatlanma Koordinatörü Muhammed Malik Taylan, UDEF Güney Kore Temsilcisi Mubarek Bia, KMF(Korean Muslim Fedaration) Başkanı Selahauddin Sungsokim ve İERA( Islamıc Research Enstitute) Başkanı Ali Beshir’in açılış ve selamlama konuşmaları ile başlayan programa, 14 farklı ülkeden yaklaşık 70  öğrenci katıldı.

Ülke tanıtım sunumları, yöresel yemek ikramları ve yerel danslar ile renklendirilen programa ev sahipliği yapan BMSA (Busan Muslim Students Associatıon) Başkanı Elhaj Sesy programda “Bu programda UDEF’in bizlere ve buradaki uluslararası öğrencilere vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

UDEF Yurtdışı Teşkilatlanma Koordinatörü Muhammed Malik Taylan ise programda yaptığı konuşmada “Güney Kore’nin önemi bizim için önemi 1950’lerde yaşanılan Kore savaşında başladı. Bizler her zaman olduğu gibi hem Koreli kardeşlerimizin hem de uluslararası öğrenci kardeşlerimizin yanındayız. Her zaman söylediğimiz gibi “Biz Bir Milletiz” rengimiz, dilimiz ve kültürümüz farklı olsa da bizleri aynı çatı altında toplayan bir şey var bunu asla unutmamalıyız” dedi. 

UDEF Güney Kore Temsilcisi Mübarek Bia ise “ UDEF’in desteğini her zaman hissettim bizlere yabancı değil misafir olarak kardeş olarak bakarak her zaman yanımızda oldular. 3 sene Türkiye’de yaşadım hiçbir zaman yabancılık çekmedim. Şuan 2 senedir sizlerle beraberim UDEF ve derneklerinden aldığım tecrübeleri burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum ve bunun için çok mutluyum” dedi.

Bir çok ülkenin ülke stantlarını yöresel yemeklerini tadan katılımcılar stantlarda ki misafir öğrencilerden ülkelerine ait bilgiler aldı.

event-news-white

Other News