OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b1ac979e48.png

UDEF’in bu yıl, T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirdiği, 11. Öğrenci Buluşması'nın Lübnan etabı nihayete erdi.


UDEF’in bu yıl, T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirdiği, 11. Öğrenci Buluşması'nın Lübnan etabı nihayete erdi.

Lübnan’ın Trablusşam kentinde gerçekleştirilen programa UDEF Temsilcisi Ayhan Atalay ve Mustafa kesicinin yanı sıra çok sayıda akademisyen, öğrenci ve Lübnan – Türk Cemiyeti üyeleri de katıldı.
UDEF Temsilcisi Ayhan Atalay’ın açılış konuşması ile başlayan programda Atalay, “Tarihi bağlarımızın bulunduğu Lübnan’da olmaktan dolayı çok memnunum. Şüphesiz ki bu yakınlık ve ilgi biz bir milletiz düşüncesinin tezahürüdür. Bugün Türkiye’de 203 ülkeden 120 bin uluslararası öğrenci kardeşimizin varlığı aynı duygu ve düşüncenin merkezini oluşturmaktadır” dedi.

Lübnan – Türk Cemiyeti Başkanı ve Türkiye mezunu Prof. Dr. Halid Tedmuri’nin de bir konuşma gerçekleştirdiği programda, Lübnanlı öğrencilere Türkiye’de ki eğitim imkanları ile alakalı bilgilendirmelerde bulunuldu. Türkiye’de Üniversite eğitimi almak isteyen Lübnanlı öğrencilerin merak ettiği sorularında yanıtlandığı program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından nihayete erdi.

Lübnan’da çeşitli temaslarda da bulunan UDEF Heyeti kurumsal ziyaretler kapsamında; Türkiye Beyrut Büyükelçiliği, TİKA Lübnan Koordinatörlüğü, Yunus Emre Enstitüsü Beyrut Temsilciliği, Trablusşam Belediyesi, Arap Open Üniversitesi ve Akkar’da bulunan Türkmen köylerini ziyaret etti.
                           
Ayrıca Sultan II.Abdulhamit Han’ın torunu Selma Sultanı’da Trablusşam’da ziyaret etti.
event-news-white

Other News