OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b074dd156f12f4186a5beeb2c35a5e7ad.jpeg

13.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Somali Etabı Yoğun İlgi Gördü

“Dünya ile Buluş” diyerek bu yıl farklı coğrafyalarda aynı sesin yükseldiği 13.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Somali etabı nihayete erdi.


Somali’nin Başkenti Mogadişu’da gerçekleştirilen programa; Zemzem üniversitesi rektörü Davut Makaran  ve İBF Dekanı Faysal Megan, Somali Eğitim Bakanlığından Genel Müdür İsmail Yusuf, UDEF Başkan Yardımcısı Fatih Evran, Zemzem Vakfı Başkan Yardımcısı Ali Mudi, IHH Somali Genel Sekreteri Abdurrıza, Maarif Vakfı Somali Yetkilileri ve Anadolu Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hâlid Humeyd çok sayıda Türkiye mezunu Somalili ve uluslararası öğrenci katıldı.


 Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmalarını UDEF Başkan Yardımcısı Fatih Evran yaptı.  Evran konuşmasında “Bu yıl ‘Dünya ile Buluş’ sloganıyla yola çıktık. 61 ülkede ve 111 şehirde öğrenci buluşmasının bir yenisini Somali’de gerçekleştiriyoruz. Onlarca sesi ve onlarca kültürü buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz." şeklinde konuştu.


Zamzam Üniversitesi Rektörü Davut Makaran yaptığı konuşmada “UDEF’e çok teşekkür ediyoruz. Somali’den Türkiye’ye eğitim-öğretim hayatını sürdürmeye giden öğrencilerimize sahip çıkıyorlar, gerek maddi gerekse de manevi alanda destek oluyorlar” dedi. 
UDEF faaliyetleri ve 13.Uluslararası Öğrenci Buluşması hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı programda; Türkiye bursları, UDEF’e bağlı uluslararası öğrenci dernekleri, uluslararası öğrenci çalışmaları, Türkiye mezunları ile kurulan iletişim ve daha birçok konuda katılımcıların soruları yanıtlandı. 


Hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından program nihayete erdi. 

event-news-white

Other News