OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/59a2838c2c3c4577868ddc7dfb0832a9.jpg

18 Farklı Ülkeden 51 Medya Sorumlusu Bir Araya Geldi

UDEF'e bağlı uluslararası öğrenci derneklerinin tanıtım sorumluları, UDEF Tanıtım Koordinatörlüğü uhdesinde Çayırova’da bir araya gelerek UDEF 2.Tanıtımcılar Eğitim ve İstişare Kampı’nı gerçekleştirdiler.


2-4 Kasım tarihleri arasında UDEF'e bağlı 63 Uluslararası Öğrenci Derneği'nde çalışmalarını yürüten 18 farklı ülkeden 52 tanıtım sorumlusunun katılımı ile gerçekleşen toplantı, katılımcıların kendilerini tanıtmaları ve Derneklerin tanıtım sunumları ile başladı.


UDEF Tanıtım Koordinatörü Yasir Alkan, programın UDEF Sunumları kapsamında genel bilgiler vererek UDEF’in dernek tanıtım sorumlularından beklentilerini ifade etti.


Ardından geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen “UDEF 1. Tanıtımcılar Eğitim ve İstişare Kampı’nda yapılan istişareleri hatırlatarak bu yıl yapılacak çalışmaları bu temellere dayandırarak 2018-2019 faaliyetlerinin tanıtımı hususunda değerlendirmelerde bulunurken derneklerin tanıtım faaliyetleriyle ilgili karşılaşılan sorunları tartışılarak çözüm önerilerinde bulunuldu.


Akabinde Mihmandar UÖD Tanıtım Sorumlusu Endonezyalı uluslararası öğrenci Yusuf Yusmar grafik tasarım eğitiminde, grafik tasarım programlarına temel bir giriş yaparak grafik tasarımın mantığı, program arayüzleri, program araçlarının kullanımı, dijital ve matbu içeriklerin hazırlanışı hakkında bir sunum gerçekleştirdi.


Yapılan bu eğitimden sonra Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Malkoç’un katılımıyla öğle yemeği yendi. 
Öğlen yemeğinin ardından Safa Kutlu’nun Sosyal medya eğitimi ile “Dernek sosyal medyası nasıl etkili olur? Sosyal medyanın geleneksel medyadan ayrılan yönleri nelerdir? Planlama, sosyal medyada zaman yönetimi, hedef kitle yönetimi ve etkin içerik oluşturma nasıl gerçekleşir? sorularına cevaplar verildi.


Kampa gelerek tanıtım sorumluları ile tanışan İHH Gebze temsilcisi Adem Çiftçi yaptığı konuşmadan sonra katılanlara kolaylıklar diledi. Ardından konaklama yerine geçildi ve programın ilk günü nihayete erdi.


4 Kasım Pazar günü gerçekleşen ikinci gün eğitimleri ise Yayıncılık Eğitimi ile başladı. Yayıncılık hakkında genel bilgiler verilerek dergi ve gazete tasarım aşamaları ile ilgili temel eğitim yapıldı.


Son olarak haber yazımı teknikleri ve video kurgu alanında UDEF Tanıtım Koordinatörü Yasir Alkan katılımcılara önemli bilgiler vererek, bir videonun hangi aşamalarla kurgulanacağını, kurgu yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve sonrasında nasıl çıktı alınacağını anlattı.


Öğle yemeği, sertifika dağıtımı ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından misafirler kendi şehirlerine gitmek üzere yolculanarak program nihayete erdirildi.


Katılımlarından ötürü UDEF'e bağlı uluslararası öğrenci derneklerimizin kıymetli temsilcilerine teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.
 

event-news-white

Other News