OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2709.jpg

“2. Uluslararası Çanakkale Destanı Müsabakası” İstanbul’da Gerçekleşti

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Okçular Vakfı Gençlik Kurulu iş birliği ile 50 ülkeden misafir öğrencilerin kardeşçe yarıştığı 2. Uluslararası Çanakkale Destanı Kupası, yapılan müsabaka atışları ile sona erdi.

 

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Okçular Vakfı Gençlik Kurulu iş birliği ile gerçekleştirilen programa 50 ülkeden lise ve üniversiteli uluslararası öğrenciler kardeşçe yarıştı. Müsabaka atışlarının ardından düzenlenen programda, başarılı olan katılımcılara ödül ve sertifikaları; Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkan Yardımcısı Fatih Evran, Okçular Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Toksöz ve Yusuf İmamoğlu ve Okçular Vakfı Genel Müdürü Ali İhsan Öz takdim etti. 

 

Liseli uluslararası öğrenciler arasında birinciliği kazanan Kırgızistanlı Farman Türkmenov olurken, ikinci Azerbaycanlı Maharram Ahmadov, üçüncülüğü de Azerbaycanlı Abdullah Gajiyevi kazandı.


Üniversiteli hanım öğrenciler arasında birinci Mısırlı Lekaa Ashraf Abdelghany Elmesilhy, ikinci Kırgızistanlı Sultona Kasym, üçüncü ise Almanyalı Şeyda Neslihan Avcı oldu.


Üniversiteli erkek öğrenciler arasında ise birinci Özbekistanlı Farrukhjon Anvarov, ikinci Taylandlı Lukman Yusoh, üçüncü ise Yunanistanlı Countagi Bekir oldu.

event-news-white

Other News