OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/54411462d4e441a9ba38105409c27757.png

2.Uluslararası Ortaöğretim Çalıştayı Gerçekleştirildi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun (UDEF) bu yıl 2.’ni gerçekleştirdiği 2.Uluslararası Ortaöğretim Çalıştayı Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.


2. Uluslararası Ortaöğretim Çalıştayı 23 Şubat tarihinde, Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlendi. Çalıştaya Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liselerinin Müdürleri, Yurt Müdürleri ve uluslararası öğrenciler çalışması yapan çeşitli STK temsilcileri katılım sağladı. Çalıştayda uluslararası ortaöğretim öğrencilerinin eğitim hayatları boyunca yaşadıkları sosyolojik, psikolojik ve hukuki süreçler masaya yatırıldı.


Eğitim dönemiyle ilgili konular ile birlikte okula kaydolmadan önceki ve mezun olduktan sonra üniversiteye kaydolma dönemleri üzerine de istişarelerde bulunuldu. Programın sonunda konuşan UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat “Çok verimli bir çalıştay oldu. Türkiye’de eğitim alan uluslararası ortaöğretim öğrencilerinin sorunları üzerine gerçekleştirilebilecek çözüm önerilerini konuştuk. Bu toplantıda konuşulan konular ve sunulan çözüm önerileri rapor haline getirilip önümüzdeki aylarda bir rapor haline getirilip ilgili kurum ve kuruluşlarla da paylaşılacak” değerlendirmesinde bulundu.
 

event-news-white

Other News