OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b3618.jpg

22.Üye İstişare Toplantısı 68 Üye Dernek ve 21 Gönüllü İrtibatın Katılımı ile Online Olarak Gerçekleştirildi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF)’in düzenlediği üye istişare toplantılarının 22.si  online olarak gerçekleştirildi.


Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’na bağlı 68 dernek ve 21 gönüllü irtibattan yetkililerin iştiraki ile 22.Üye İstişare Toplantısı pandemi tedbirleri kapsamında online olarak gerçekleştirildi.


2019-2020 eğitim-öğretim dönemi boyunca gerçekleştirilen uluslararası öğrenci çalışmalarının değerlendirildiği toplantı, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat’ın açılış ve selamlama konuşması ile başladı. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılı boyunca gerçekleştirilen faaliyetler hakkında değerlendirmelerde bulunan Bolat, ayrıca “Uluslararası öğrenci çalışmalarına başladığımız günden bu yana üzerine koyarak gidiyoruz. Ciddi mesafeler kat ettik fakat her geçen yıl kat ettiğimiz bu yol gerçekleştirdiğimiz bu gelişmeler üzerimizde ki sorumluluğu biraz daha arttırıyor. Her zaman bize daha fazla gayret etmemiz gerektiğini hatırlatıyor” diyerek, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında da uluslararası öğrenci çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğinin sinyallerini verdi.


Pandemi dönemi boyunca gerçekleştirilen online faaliyetlerin ve yardım çalışmalarının çok faydalı olduğunu belirten Bolat “Pandemi süreci boyunca gerçekleştirdiğimiz online faaliyetlerimizi arttırmamız gerekiyor, bu faaliyetlerden süreç içerisinde bir çok uluslararası öğrencimiz istifade etti. Tedbirler kapsamında evlerinden çıkamayan uluslararası öğrencilerimizin için gerçekleştirdiğimiz yardım faaliyetleri de büyük önem arz ediyor" dedi.


UDEF ve derneklerin çalışmaları üzerine istişarelerin yapıldığı toplantı, dilek ve temenni oturumunun ardından nihayete erdi.

event-news-white

Other News