OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b46b35f00891547b58bb7f48e90bef20b.jpg

3. Benim Ülkem Türkiye Kısa Film, Şiir, Hikâye Yarışmasının Basın Toplantısı Düzenlendi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), 3. Benim Ülkem Türkiye Kısa Film, Şiir, Hikâye yarışmasının basın toplantısı gerçekleştirdi.

 

Tam 15 yıldır coğrafyaları öğüterek insanları kültürel zenginliklerinden kopardığı günümüz dünyası koşullarında nesillere ve ülkelere yeni bir soluk olmak için var gücüyle çalışan Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), 15 Haziran - 20 Ekim 2019 tarihleri arasında başvuruya açılan ve Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrencilere yönelik düzenlenen Benim Ülkem Türkiye yarışmasının üçüncüsünü bu yıl “barış” teması ile gerçekleştirecek. Üç farklı kategoride düzenlenecek olan yarışmada uluslararası öğrenciler “Barış” temasıyla kısa film, şiir ve hikâye şeklinde eserlerini ortaya koyarak fikirlerini sanatlarına yansıtacak ve her yıl olduğu gibi birbirinden güzel eserler ortaya koyacaklardır.

 

UDEF Yönetim Kurulu üyeleri, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, Oyuncu-Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, Yazar ve Akademisyen Dr. Yusuf Kaplan, Kültür Sanat Editörü Bünyamin Yılmaz, Yapımcı Muhammet Uyar, Yönetmen Recep Köse, Yazarlar Ali Haydar Haksal, İsmail Demirel, Osman Koca, Şairler Nurettin Durman, Seyfettin Ünlü ve Serdar Kacır’ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, Türkiye’de 150 bin uluslararası öğrenci bulunduğuna dikkat çekerek 45 bin öğrenciyi federasyon çatısı altında toplayarak yürüttükleri faaliyetlere dikkat çekti. Öğrencilerle yıl içerisinde çeşitli etkinlikler yaparak hem Türkiye’nin tanıtılması hem de yurtdışında Türkiye imajını güçlendirmek için gayret verdiklerini söyleyen Bolat, “Selam ve esenlik dininin mensupları olarak Dünyanın içinde bulunduğu buhranı ancak ve ancak bizlerin kurtarabileceğini çok iyi biliyoruz. Her bir fert sorumlu olduğu alan içerisinde üzerine düşen sosyal sorumluğu gerçekleştirmeli. Bizler de kendi üzerimize düşen kısmını uluslararası öğrencilerimiz ile ilgilenerek onların eğitimlerine ve sosyal hayatlarına katkı vererek bu büyük gemiyi hedefine ulaştırmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

 

Kültür ve Sanat Yapıtları Daha Zengin Hale Geliyor

 

Bu yarışmanın bir diğer önemli amacı da ülkemiz kültür sanat dünyasına dünyanın 203 ülkesinden esintiler katarak kültür ve sanat yapıtlarını daha zengin hale getirmektir. Ülkemizde kültür adamlarının, sanatçıların sıklıkla serzenişte bulunduğu konu olan üretim ve tüketim yetersizliğini tabiri caiz ise daha geniş coğrafyalar pazarına açarak canlandırmak hedefimizdir. Bunun yanında dizilerdeki kültür aktarımını diğer kültür ve sanat dallarına da aktarmaktır. Ülkemiz kültür sanatına olacak olan bu katkısıyla birlikte sağlanacak bu faydalar Türk kültür ve sanatını dünyanın 203 ülkesine taşıyan bir mekanizmaya öncülük yapacaktır” dedi.

event-news-white

Other News