OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ead9ee2e85.png

UDEF olarak 15 - 17 Eylül 2017 tarihlerinde Sao Paulo'da gerçekleşen 30. Latin Amerika İslam Konferansı'na katılım sağlandı.UDEF olarak 15 - 17 Eylül 2017 tarihlerinde Sao Paulo'da  gerçekleşen 30. Latin Amerika İslam Konferansı'na katılım sağlandı.

Latin Amerika , Karayip ülkeleri ve Körfez ülkelerinden gelen sivil toplum kuruluşlarının katılımları ile gerçekleştirilen konferansta UDEF olarak ,Türkiye'de ve dünyada  uluslararası öğrenci çalışmaları bağlamında yaptığımız faaliyetleri anlatan ve Türkiye'de nasıl eğitim alınacağına dair soruları cevaplayan ingilizce ve arapça tanıtım materyalleri vasıtası ile  bilgilendirmelerde bulunduk.

UDEF adına Yurt dışı teşkilatlanma Koordinatörü M. Malik Taylan'ın katılmış olduğu konferansta Latin Amerika , Karayip ülkeleri ve Körfez ülkelerinden Türkiye'ye yönelik uluslararası öğrenci akışının geliştirilmesi hususunda istişarelerde bulunuldu.
Yapılan görüşmeler neticesinde bu ülkelerin uluslararası öğrenci hareketliliğinin Türkiye'ye aktarılması hususunda çeşitli anlaşmalara varıldı.

Organizasyonda emeği geçen tüm sivil toplum kuruluşu temsilcilerine ve organizasyon ekibine teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

 

event-news-white

Other News