OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/8ac3a99f898f4463b8cf58f12121e934.jpeg

4. Uluslararası Öğrencilik Sempozyumu Erzurum'da Düzenlenecek

Uluslararası öğrencilere ve uluslararası öğrenciliğe dikkat çekmek için düzenlenen Uluslararası Öğrencilik Sempozyumunun dördüncüsü 8-9 Aralık tarihlerinde Erzurum'da düzenlenecek. 

 

UDEF, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa organize edeceği sempozyuma 34 ülkeden 66 akademisyen ve uzman katılarak bildiri sunacak.


İstanbul ve Konya'nın Ardından Erzurum'da


Dört yıldır organize edilen Uluslararası Öğrencilik Sempozyumu ilk olarak UDEF ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin organizasyonuyla 2015 yılında İstanbul'da düzenlendi. İkincisi UDEF ve İstanbul Üniversitesi'nin organizasyonuyla yine İstanbul'da, üçüncüsü ise UDEF ve Necmettin Erbakan Üniversitesi'nin organizasyonuyla Konya'da düzenlendi. Uluslararası bir çok akademisyenin katılım gösterdiği sempozyum İstanbul ve Konya'nın ardından bu yıl Erzurum'da organize edilecek.


Uluslararası Organizasyonlar Erzurum'a Katkı Sağlıyor


Sempozyum'un yerel ortaklarından olan UDEF'e bağlı Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ertan Aksakal bu tür uluslararası organizasyonların Erzurum'un tanıtımına katkı sağladığını ifade etti. Program'ın ortakları olan Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Atatürk Üniversitesi'ne de teşekkür eden Aksakal: "Şehrimizde okuyan 87 ülkeden 2500 uluslararası öğrencinin eğitim hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Uluslararası Öğrencilik Sempozyumu da bu anlamda uluslararası öğrenciliğe dikkat çektiği için bizim açımızdan çok önemli bir organizasyon. Sempozyum kapsamında şehrimize gelecek olan 34 ülkeden 66 akademisyeni en iyi şekilde ağırlamaya çalışacağız." dedi.


Açılış 8 Aralık Cumartesi Günü 10:00'da


8-9 Aralık'ta Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Kültür Merkezi'nde  düzenlecek olan sempozyumun açılış programı 8 Aralık Cumartesi saat 10:00'da başlayacak. UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen ve Erzurum Valisi Okay Memiş'in katılarak konuşma yapacağı açılış programının ardından uluslararası öğrencilik ile ilgili kurumların katılımı ile açılış paneli düzenlenecek. Panelin ardından başlayacak oturumlar ise Pazar günü saat 13:00'e kadar devam edecek.

event-news-white

Other News