OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b59763ed2842b4e1983cc8d04a7e27427.jpeg

5.Uluslararası Öğrenciler Eğitim ve Kardeşlik Kampı İstanbul ve Antalya’da Gerçekleştirildi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), Türkiye genelinde kendisine bağlı 52 dernekte eğitim gören, 455 uluslararası öğrencinin katılımı ile 5.Uluslararası Öğrenciler Eğitim ve Kardeşlik Kampı İstanbul ve Antalya’da gerçekleştirildi.


Türkiye genelinde 65 uluslararası öğrenci derneği ve 25 irtibatı bulunan ve her yıl yüzlerce misafir öğrenciyi Uluslararası Öğrenciler Eğitim ve Kardeşlik Kampı vesilesi ile bir araya getiren UDEF, kendisine bağlı 52 dernekte eğitim gören, 455 uluslararası öğrencinin katılımı ile 5.Uluslararası Öğrenciler Eğitim ve Kardeşlik Kampını İstanbul ve Antalya’da gerçekleştirdi.


Misafir hanım öğrencilerin İstanbul’da, erkek uluslararası öğrencilerin ise Antalya’da bir araya geldiği programa Türkiye’nin 45 farklı şehrinden katılım sağlandı. 


27 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen birinci kademe, ortaöğretim ve hanımlar kampına toplamda 293 uluslararası öğrenci katıldı. 


2 Şubat - 6 Şubat tarihleri arasında ikinci kademe, üçüncü kademe ve akademi kademesine ise (yüksek lisans ve doktora kadamesi), 162 misafir öğrenci katıldı.


Kamp boyunca 30 farklı eğitmen tarafından toplamda 34 sunumun gerçekleştirildiği program ayrıca çok çeşitli sosyal aktivitelere de sahne oldu. On bir gün boyunca 48 farklı ülkeden gelerek Türkiye'nin 45 farklı şehrinde eğitim gören toplamda 455 misafir öğrenci; Halk Oyunları, Survivor, Paintball, İp Parkuru, Okçuluk, Matrak, Müzik, Antalya ve İstanbul şehir gezileri, Geleneksel El Sanatları, Masa Tenisi ve Sokak Oyunları gibi pek çok sosyal aktivite gerçekleştirdi.


Kampın sonunda mutlulukları yüzlerinden okunan uluslararası öğrenciler, organizasyon vesilesi ile farklı coğrafyalardan bir çok arkadaş edindiklerini dile getirerek bu kampın kendilerine sunduğu kardeşlik ortamından çok memnun olduklarını belirtip UDEF'e teşekkür etti.

event-news-white

Other News