OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/251049021c7d4a9dbf55e2dd5772163b.jpeg

600 Uluslararası Öğrenci “Biz Bir Milletiz !” Dedi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı’nca desteklenen “Uluslararası Seçkin Öğrenciler” projesi nihayete erdi.


Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu tarafından bu yıl 59 ülkeden 600 misafir öğrencinin katıldığı “Uluslararası Seçkin Öğrenciler” projesi 8 Şubat’ta yapılan son eğitim semineri ile nihayete erdi. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde eğitim hayatını sürdüren uluslararası öğrencilere yönelik düzenlenen programda; İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Rümeysa Nur Çekici, Prof. Dr. Ahmet Kavas, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Psikohekim Abdülaziz Yılmaz, Yazar Abdurrahman Arslan, Mukaddes Korkmaz, Doktora Öğretim Üyesi Selman Duran, Prof. Dr. Süleyman Derin, Yedihilal Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Sait Furuncu, Mahmut Kaya, TUMED Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Molla Musa, Prof. Dr. Tahsin Görgün, UDEF Eğitim İlişkileri Koordinetörü Mahmut Oğuz, İstanbul Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Osman Akgül, İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Murat Yılmaz, UDEF Başkan Yardımcısı Fatih Evran, İzzet Şahin, Eğitimci Şinasi Başaran, Eğitimci Ümit Baz, İsmail Bekirhan, Prof. Dr. Tahsin Görgün, Müzeyyen Taşçı ve Tarihçi Kadir Murat Öztürk’ün sunumları ile kişisel gelişim, kariyer eğitimleri, STK’cılık kavramları ve liderlik, iletişim becerileri ve çeşitli konu başlıkları altında düzenlenen seminerlerde misafir öğrenciler bol bol not aldı.


Biz Bir Milletiz!


Program kapsamında düzenlenen eğitim faaliyetlerinin yanı sıra; Halı saha etkinliği, bisiklet binme, survivor etkinliği, Fatih tarihi ve kültürel geziler ile birlikte futsal etkinliği de düzenlendi. Uluslararası Seçkin Öğrenciler projesinin, farklı ülkelerden yüzlerce misafir öğrenciyi kardeşlik ikliminde bir araya getirdiğini ifade eden misafir öğrenciler, “ UDEF’in düzenlediği, Uluslararası Seçkin Öğrenciler projesi vesilesi ile onlarca ülkeden yaklaşık 600 misafir öğrenci ‘Biz Bir Milletiz’ şuurunda buluştu. Burada kurduğumuz arkadaşlıklar ve aldığımız eğitimler bundan sonra ki hayatımıza çok şey katacak” dediler.


Onlarca Renk ve Yüzlerce Kültürü Buluşturuyoruz


Uluslararası Seçkin Öğrenciler projesi hakkında bilgilendirmelerde bulunan UDEF Projeler Koordinatörü Muhammed Halid Durmuş, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bu projeye vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. Bu proje vesilesi ile onlarca renk ve yüzlerce kültürü buluşturduk. Uluslararası Seçkin Öğrenciler kampına katılım sağlayan öğrencilerimize proje vesilesi ile; spor bilinci, kültür etkileşimi, kariyer eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri ve öğrencilerimizin fikir dünyalarının gelişimine katkıda bulunacak diğer eğitim faaliyetleri ile destek olduk. İnşallah bundan sonra ki süreçte uluslararası öğrencilerimiz Türkiye’de eğitimlerini tamamlayıp ülkelerinde döndüğünde birer gönüllü medeniyet elçisi vazifesi görecek” dedi.

event-news-white

Other News