OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/0b4acb2c8a.jpg

Manisa’nın Soma ilçesindeki elim kazadan dolayı final programımızı iptal etmiş bulunuyoruz.

“Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz” Bakara-156

Soma’daki maden ocağında meydana gelen ve çok sayıda insanımızın vefatı ve yaralanmasıyla sonuçlanan elim kaza sebebiyle milletimizin başı sağ olsun.

Bu sene Uluslararası Öğrenci Buluşmasının yedincisini düzenledik. Etkinliklerimiz 10 Mayıs’tan itibaren 20 şehirde organize edildi. Misafir öğrencilerimiz bu etkinliklerde bir araya geldi, tanıştı, kaynaştı ve kendilerini Türkiye’ye anlattılar. 7. Uluslararası Öğrenci Buluşmasının final programı, 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakleriyle İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonunda gerçekleştirilecekti. Manisa’nın Soma ilçesindeki elim kazadan dolayı final programımızı iptal etmiş bulunuyoruz. 

En başta Türkiye’de eğitim gören ve ülkemizi ikinci vatanları olarak gören uluslararası öğrencilerimizin böyle elim bir kazanın yaşandığı dönemde konser, sahne gösterileri gibi etkinliklerin yapılmasının doğru olmayacağını ve programın iptal edilmesini istemeleri bizleri ayrıca memnun etmiştir.

Bu vesileyle, dünyanın değişik ülkelerinden gelerek Türkiye’de eğitim gören on binlerce gencimizin Soma’da kaybettiğimiz kardeşlerimiz için dualarını ve taziye dileklerini kamuoyu ile paylaşıyoruz. Soma’da kaybettiğimiz vatan evlatlarına Allah’tan rahmet niyaz ediyoruz. Halen yer altındaki kardeşlerimizin bir an önce kurtulmasını ümitle beklerken yaralılarımıza şifa ve sağlık dilliyoruz. Somalıların ve Türkiye’nin başı sağ olsun. 

Allah, milletimiz ve insanlığı her türlü afetten, kazadan, faciadan korusun.

Uluslararası öğrencilerimizi Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilerleyen tarihlerde buluşturmayı ümit ediyoruz.

event-news-white

Other News