OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/456795dfb98848a296fdd4a023c9a106.jpg

81 Ülkeden 1600 Uluslararası Öğrenci İZÜ’de Buluştu

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Uluslararası Öğrenci Kulübü’nün düzenlemiş olduğu “Uluslararası Öğrenciler Festivali” 81 Ülkeden 1600 misafir öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde gerçekleştirilen programa Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Mehmet Ali Bolat, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nasuh Uslu ve üniversite öğrenciler katılım sağladı.

 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nasuh Uslu’nun açılış konuşmasıyla gerçekleştirilen programda Uslu, “Her yıl okulumuza farklı coğrafyalardan yüzlerce misafir öğrenci geliyor. Bu bizleri çok sevindiriyor çünkü bu öğrenciler Türkiye’de üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra kendi ülkelerine dönüp her biri Türkiye’nin bir gönül elçisi olacak” diye ifade etti.

 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nasuh Uslu’nun açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğrencisi ve aynı zamanda Uluslararası Öğrenci Kulübü Başkanı Abdussamed Ubeydullah konuşmasında “Kendi ülkelerimizi tanıta bilmemiz için bize bu programı yapmamızda yardım eden İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesine teşekkür ediyorum. Bu gün 81 ülkeden 1600 misafir öğrenci kendi ülke tanıtımlarımızı, yemeklerimizi ve kültürlerimizi tanıtacağız. Gün boyunca sürecek olan programa tüm üniversiteli arkadaşlarımız davetlidir” şeklinde konuştu.

 

Uluslararası Öğrenci Kulübü Başkanı Abdussamed Ubeydullah konuşmasını ardından kürsüye çıkan Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Mehmet Ali Bolat konuşmasında “Türkiye’de ki uluslararası öğrenci sayısı ciddi bir artış gösteriyor. Bizlerde kilometrelerce öteden Türkiye’ye eğitim almak için gelen bu öğrenci arkadaşlarımızı yalnız bırakmamaya gayret ediyoruz. Onlar ile ensar ve muhacir kardeşliği tesis etmeye gönül köprüleri kurmaya çalışıyoruz” dedi. 

event-news-white

Other News