OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/e8d1d250b8.jpg

UDEF ve Fatih-i Âlem UÖD tarafından Pakistan'da Uluslararası Öğrenci Buluşması gerçekleştirildi.

UDEF ve Pakistan Fatih-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından organize edilen Uluslararası Öğrenci Buluşması 07 Mayıs Cumartesi yerel Saat ile 11.00'de başlandı.

Açılış Kur’an-ı Kerim ile gerçekleşti. Peşi sıra Pakistan ve Türkiye Milli Marşları çalındı. Müteakiben Açış ve selamlama konuşmasını Hubeyb Vakfı Başkanı Nedim AHMED gerçekleştirdi. Her bir misafir öğrencinin kendilerinin kardeşi olduğunun altını çizdi. Yurtdışında eğitim alarak kendilerine yaptıkları yatırımın sadece kendilerine değil tüm ümmete faydalı olacağını vurgulayarak UDEF’e teşekkür etti. Ardından Fatih-i Âlem Başkanı İbrar Eshref söz alarak UDEF’e programa verdiği katkıdan dolayı teşekkür etti. Ümmetin renklerinin bu programla bir araya geldiğini vurgulayıp Pakistan’da okuyan misafir öğrencilere ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz dedi.  

İslamabad Bariya Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Şebnem Yusuf ise Uluslararası Öğrenci Hareketliliğin oluşturduğu kültürel etkileşimin önemini vurguladı. 

Son olarak UDEF başkan yardımcısı Ebubekir Armağan, UDEF’in misyon ve vizyonundan bahsederek, Pakistan’da okuyan her bir misafir öğrencinin URDU dilini çok iyi öğrenmesini gerektiğini, kendilerinin ümmet adına dünyaya söyleyecekleri sözleri olduğunu ifade etti. Armağan, Fatih-i Âlem'in kendilerine üniversiteye giderek alamayacakları tecrübeler ve imkânlar sunacağını vurgularken bu çerçevede, Fatihi-i Âlem ya da Hubeyb Vakfı’nın bir üniversite olduğunu, burada edindikleri STK ve Vakıf tecrübesini ülkelerine götürmelerinin İslam Dünyasına ciddi katkılar sunacağını ifade etti.

Programa UDEF başkan yardımcısı Ebubekir Armağan'ın yanı sıra Pakistan’da bulunan Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin KAPTAN, Bursa İL Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA, Türkiye’den bir grup iş adamı, Türkiye, Afganistan, Doğu Türkistan, Malezya, Endonezya, Tayland, Uganda, Filistin, Somali, Nijerya ve Keşmirli misafir öğrenciler de katıldılar.

 

 

event-news-white

Other News