OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b9628a55ec0174e51bb02404d50bb205f.jpeg

Azerbaycan Öğrenci Birliğinden UDEF’e Teşekkür

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun (UDEF) COVID-19 salgını sebebi ile ülkesine dönemeyen uluslararası öğrencilere, kardeşliğimizin ve inancımızın gereği olarak yürüttüğü yardım ve destek çalışmalarından ötürü, Azerbaycanlı Öğrenciler Birliği UDEF’e teşekkür etti.


Dünyayı saran koranavirüsün etkisi gün geçtikçe artarken Türkiye aldığı tedbirler ile tüm dünya ülkeleri tarafından takdir görüyor. UDEF de bu kapsamda ülkemizde eğitim alan ve COVID-19 salgını sebebi ile ülkelerine dönemeyen uluslararası öğrencileri her zaman olduğu gibi yalnız bırakmıyor. 


Süreç boyunca Türkiye’nin her köşesinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde de yaptığı yardımlar ile takdir toplayan UDEF’e bir teşekkürde Azerbaycanlı Öğrenciler Birliğinden geldi. Birlik Başkanı Hasret Safarov,  UDEF 12. Bölge Koordinatörü Ertan Aksala yazdığı mektup ile UDEF’e teşekkür ederek, COVID-19 salgını sürecinde UDEF'in uluslararası öğrenciler adına yürüttüğü yardım ve destek çalışmalarından ötürü en içten teşekkürlerini sunduğunu belirtti.


Azerbaycan’ın ve Türkiye’nin COVID-19 pandemisi sürecinde tüm imkanlarını kullanarak mücadele ettiğini belirten Safarov, “Sayın Aksakal, bildiğimiz üzere UDEF’te görevde bulunduğunuz andan itibaren, misafir öğrenciler ile çok yakın ilişkiler kurarak her zaman yanlarında oluyor ve  ihtiyaçlarını karşılamak için elinizden gelen her şeyi yapıyorsunuz. Erzurum’da bulunan Azerbaycanlı öğrencilerimizle ilgilendiğiniz, onlara maddi ve manevi destek olduğunuz için Azerbaycanlı Öğrenciler Birliği adına size ve UDEF’e şükranlarımı sunuyorum” dedi.

event-news-white

Other News