OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/4bfa16d99e.png

Bandırma 'de eğitim gören uluslararası öğrencilerin eğitim olanaklarını geliştirmek , öğrenci sayısını ve niteliğini arrtırmak amacı ile UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat, UDEF Özel Kalem Müdürü Aslan Bekiroğlu, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Dereği Başkanı Mehmet Kara ile birlikte Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Sn. Prof.Dr.Süleyman Özdemir'e kurumsal bir ziyaret gerçekleştirildi.

Türkiye'ye eğitim için gelen misafir öğrencilere ev sahipliği yapmak, öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilecek vasıflı insanlar olabilmelerine katkı sağlayabilmek amacı ile faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan UDEF, misyonu ve vizyonu çerçevesinde kurumsal ziyaretlerine bir yenisini daha ekleyerek Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Sn. Prof.Dr.Süleyman Özdemir'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Görüşmenin ardından yapılan teknik toplantıya, UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat,UDEF Özel Kalem Müdürü Aslan Bekiroğlu, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Dereği Başkanı Mehmet Kara, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Serel, Yabancı Öğrenci Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Hicran Serel, Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Alptekin Molla ve idari birimlerden ilgili personeller katıldı. Toplantıda, Bandırma’da ve üniversitesinde daha çok sayıda ve daha nitelikli uluslararası öğrenciyi ağırlamak için yapılacak çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Bolat, dünyanın 203 farklı ülke ve bölgesinden uluslararası öğrenci misafir etmekte olan UDEF'in, Türkiye'de eğitim hayatını sürdürmekte olan toplam 114.000 uluslararası öğrenci'den 35.000'i ile çalışama içerisinde olduklarını belirtti. Bu alanda yaptıkları çalışmalarda başta YÖK, üniversiteler, Dışişleri Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukarı Başkanlığı(YTB), Göç İdaresi Genel Müdürlüğü olmak üzere devletin birçok kurumu ile koordinasyon içerisinde çalışmalarını yürüttüklerini, bu alanda Türkiye'de öncü sivil toplum kuruluşu olduklarını belirtti.

Toplantıda uluslararası öğrencilerin kayıt işlemleri, barınma imkanları, sağlık ve sosyal hizmetler başta olmak üzere uluslararası öğrenciler açısından üniversitenin tercih sebebi olması için gereken koşulların nasıl oluşturulacağı ve bu konularda üniversite ve UDEF arasında geliştirilebilecek işbirliği alanları ele alındı.

Ziyaret sonunda UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat plaket takdiminde bulundu.

Nazik kabullerinden ötürü Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir'e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür eder çalışmalarına başarılar dileriz.

event-news-white

Other News