OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ce97e25c75.jpg

UDEF Genel Sekreteri Fatih Yazıcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması daveti için ziyaret gerçekleştirdi.

103 ülkeden 55 bin misafir öğrencinin Türkiye ile kucaklaşacağı UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) ile birlikte sivil toplum kuruluşlarının organize ettiği 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması için Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmede bulunan UDEF Genel Sekreteri Fatih Yazıcı, ziyarette 10 yıldır devam eden misafir öğrenci çalışmalarını anlattı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a organizasyon hakkında bilgi veren Yazıcı, 7.Uluslararası Öğrenci Buluşması'nın davetini iletti.Başbakan Erdoğan, duyduğu memnuniyeti dile getirerek yapılacak olan program için kolaylıklar dileyerek, programı olmaması halinde davete icabet edebileceğini söyledi.

10-12 Mayıs tarihlerinde İstanbul Eminönü Meydanı'nda başlayacak olan 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması, aynı anda Edirne, Çanakkale, İzmir, Kütahya, Afyon, Isparta, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Eskişehir, Ankara, Kayseri, Adana, Mersin, Konya, Samsun, Trabzon, Van ve Gaziantep başta olmak üzere 20 farklı şehrin en önemli meydanlarında 103 katılımcı ülkeyle birlikte kendi kültürlerini yansıtan eşyaları, yerel kıyafetleri tanıtacak, yerel yiyecek ve içeceklerinden ikramlar yapacak ve 160 farklı etkinlik ile beraber sahne gösterilerinde bulunacaklar.1 Milyon ziyaretçinin beklendiği programda 3 Milyon hediye dağıtımı yapılacak.

event-news-white

Other News