OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/1f13e5b992.jpg

Başbakan Erdoğan 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nın kapanış programında İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda misafir öğrencilerle buluşuyor.

Başbakan Erdoğan, 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nın kapanış programında misafir öğrencilerle İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda buluşuyor.

UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) ile 25 Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği'nin organize ettiği, 103 ülkeden 55 bin misafir öğrencinin Türkiye ile kucaklaşacağı, 10 -12 Mayıs tarihlerinde İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde 20 şehirde aynı anda başlayacak olan 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nın kapanış programı 17 Mayıs Cumartesi Akşamı İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle final yapacak.

Misafir öğrencilerle İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda büyük bir kapanış programında bir araya gelecek olan Başbakan Erdoğan, misafir öğrencilerin sahne etkinlikleri ve gösterileriyle öğrencilerle Türkiye arasında kurulan dostluk ve kardeşlik köprüsünü daha da güçlendirerek öğrencilerle olan dostluğumuzu bu buluşmayla daha da pekiştirmiş olacak.

10-12 Mayıs tarihlerinde İstanbul Eminönü Meydanı'nda başlayacak olan 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması, aynı anda Edirne, Çanakkale, İzmir, Kütahya, Afyon, Isparta, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Eskişehir, Ankara, Kayseri, Adana, Mersin, Konya, Samsun, Trabzon, Van ve Gaziantep 20 farklı şehrin en önemli meydanlarında 103 katılımcı ülkeyle birlikte kendi kültürlerini yansıtan eşyaları, yerel kıyafetleri tanıtacak, yerel yiyecek ve içeceklerinden ikramlar yapacak ve 160 farklı etkinlik ile beraber sahne gösterilerinde bulunacaklar.1 Milyon ziyaretçinin beklendiği programda 3 Milyon hediye dağıtımı yapılacak.

17 Mayıs Cumartesi Akşamı İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan final programıyla ilgili detaylar 7.ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BULUŞMASI internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaşılacaktır.

event-news-white

Other News