OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bb31c49b89d0f44e6ad8fce8eb3aa5f41.jpeg

Başkan Akgül ve Heyeti Denizli’de

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuzun (UDEF) Genel Başkanı Doç. Dr. Osman Akgül beraberindeki heyetle birlikte kurumsal ziyaretler gerçekleştirmek üzere il il gezmeye devam ediyor. Akgül ve heyetinin bu seferki durağı ise Denizli oldu. 

 

         UDEF Genel Başkanımız Doç. Dr. Osman Akgül, UDEF’in çalışmalarını paylaşmak, dünyadaki/ülkemizdeki uluslararası öğrenci hareketliliğini aktarmak ve uluslararası öğrencilik alanında kurumlarla iş birlikleri kurmak ve geliştirmek üzere beraberindeki heyetle birlikte Denizli’de bir dizi kurumsal ziyaret gerçekleştirdi.

 

         Bu kapsamda Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık ve İHH İnsani Yardım Vakfı Denizli Şube Başkanı Serdar Çifçi makamlarında ziyaret edilerek görüşmeler gerçekleştirildi.

 

         Görüşmelerde UDEF’in üstlenmiş olduğu kurumsal misyon ve vizyon çerçevesinde ülkemiz ve dünya akademik literatürüne uluslararası öğrencilik anlamında büyük katkılar sağlayan projelerinden, öğrencilerin eğitim, sosyal, kültürel ve sportif yaşamlarının iyileştirilmesi ve zenginleştirilmesine yönelik yapılan faaliyetlerden ve öğrencileri kendi ülkelerindeymiş gibi hissettirecek hizmetlerden bahsedilerek, fikir teatisinde bulunuldu. 

 

 

‘Onlar Ülkemizin Medeniyet Elçileri’

 

         UDEF’in ve DUDER’in çalışmalarından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Denizli Valisi Ali Fuat Atik, “Uluslararası öğrencilerle çeşitli vesilelerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum. Onlarla ilgili konularda elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Türkiye’den mezun olup ülkelerine dönen öğrenciler bizlerden aldığı eğitim, kültür, örf ve adetleri kendi ülkelerine götürerek ülkemizin medeniyet elçileri oluyorlar. Milletimizin misafirperverliğini misafir öğrencilerimize aktarmak bizim en asıl görevlerimizdendir.” dedi. 

 

 

‘İnsana Yatırım En Büyük Sermayedir’

 

         Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “UDEF’in Denizli’deki kolu DUDER ile görüşmeler yapıyor, faaliyetlerine destek veriyor ve de katılıyoruz. İnsana yatırım en büyük sermayedir. Yaptığımız bu yatırımlar mutlaka bir gün güzel işlerle karşımıza çıkacaktır. İnanıyorumki niyetler iyi ise akıbet de iyi olur.” dedi. 

 

 

Kriket Turnuvasının Yarı Final ve Finalini Denizli’de Yapmayı Planlıyoruz’

 

         Dünyanın daha güzel bir yer olması yolunda önemli rol üstleneceklerine inandığı uluslararası öğrencilere verdikleri anlamlı destekten ötürü Denizli BB. Başkanı Zolan’a teşekkürlerini ifade eden Başkan Akgül ise, “Denizli şehir olarak uluslararası öğrencileri kendine has kültürü ile besleyebilecek potansiyeli barındıran, isim yapmış bir yer. Bu sebeple uluslararası öğrencilik adına yapılacak faaliyetlerde bu ilimizin ismini ön plana çıkarma hedefindeyiz. Dünya’da uluslararası öğrencilerle bu denli etraflıca ilgilenen, meselelerini mesele edinen ve bunu maddi bir beklenti içerisinde olamadan yapan başka bir yapı yok. Bu çalışma da hamd olsun bize, milletimize nasip oluyor. Yakın zamanda kriket turnuvası olacak. Yarı final ve finalin Denizli’de olmasını planlıyoruz. Bu anlamda bu organizasyona destek verilmesi uluslararası öğrencileri şehrimize çekmek adına da güzel olacaktır.” dedi. 

 

 

‘İmkanlar Ölçüsünde Destekliyoruz’

 

         Uluslararası öğrencileri hiçbir meselede gözardı etmediklerini, imkanlar dahilinde destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Şehrimizde bulunan uluslarararası öğrencilerden Diyanet evlerinde kalanlar var. Burs verdiklerimiz var. Yine rehber hocalarımız onlara manevi anlamda destek veriyor. Özellikle Ramazan ayında yapılacak fitre, zekat yardımlarında misafir öğrencilerimize ciddi destek vermeye çalışıyoruz.”dedi. 

 

 

         Ziyaretlerde Başkan Akgül’e Başkan Yardımcılarımız Muhammed Malik Taylan ve Adnan Oğuz, Denizli Uluslararası Öğrenci Derneği (DUDER) Başkanımız Selman Savran, DUDER yönetiminde yer alan Oğuz Türkmen ve Muhammed Güzel de eşlik etti.

 

 

event-news-white

Other News