OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2289778b59.jpg

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından bu yıl 7 ülke 43 şehir "Biz Kardeşiz, Biz geleceğiz" sloganıyla devam eden 9. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Kosova’da da yapıldı.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından bu yıl 7 ülke 43 şehir "Biz Kardeşiz, Biz geleceğiz" sloganıyla devam eden 9. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Kosova’da da yapıldı.  

UDEF ve Gönül Eli Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle Mamuşa şehrinde ilk kez düzenlenen etkinliğe Kosova’da eğitim gören Türkiyeli öğrencilerin yanı sıra Kosovalı öğrenciler katıldı. Mamuşa Anadolu İlköğretim Okulu Öğrencisi Özan Taç’ın okuduğu İstiklal Marşı salonda bulunan katılımcılar tarafından hep birlikte okundu. 

 KATILIM YOĞUNDU
Mamuşa Gönül Eli Yardımlaşma Derneği Başkanı Buyar Morina ve ekibinin ev sahipliğindeki programa İHH Genel Başkan Yardımcısı Osman Atalay, Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, UDEF Temsilcileri Nihat Demir ve Mehmet Baydemir ile Babıalem Uluslararası Öğrenci Derneği yöneticileri de iştirak etti. 

 UDEF’E TEŞEKKÜR
Programın açılış konuşmasını yapan Mamuşa Gönül Eli Yardımlaşma Derneği Başkanı Buyar Morina, ilk kez böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat ve ekibine teşekkür etti. Uluslararası öğrenci sayısını artırmak için çaba sarf edeceklerini belirten Morina, Gönül Eli olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 ULUSLARARASI ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ ARTIYOR
İHH Genel Başkan Yardımcısı Osman Atalay, Türkiye’de son yıllarda uluslararası öğrenci hareketliliğinin hızla arttığını belirterek UDEF’in her geçen gün güçlendiğini ve Türkiye’ye gelen öğrencilere büyük katkı sağladığını vurguladı.

 7 ÜLKE 43 ŞEHİR
UDEF Temsilcisi ve Eskişehir Yunusemre Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Nihat Demir ise 7 ülke ve 43 şehirde öğrenci buluşmalarının gerçekleştirildiğini belirti. Uluslararası öğrencilerin önemine değinen Demir, farklı ülkelerden gelen misafir öğrencilerin gittikleri ülkenin hem kültürel hem de ticari hayatını zenginleştirdiğine vurgu yaptı. “Biz bir milletiz” diyen Demir, “Farklı coğrafyalarda olsak da gönlümüz bir” şeklinde konuştu.

 BAŞKAN’DAN ÇANAKKALE SÖZÜ
Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, Gönül Eli Derneği’ne böyle bir program düzenlediği için teşekkür ederken Mamuşa ve Kosovayı hep birlikte kalkındırmak için çaba sarf ettiklerini söyledi. Gönül Eli Derneği’nin önemli bir görevi yerine getirdiğini belirten Bütüç, dernek yöneticilerine kentteki öğrencileri Çanakkale’ye götürme sözünü verdi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar da yaptıkları konuşmada UDEF ve Gönül Eli Derneği’nin düzenlediği buluşmayı takdirle karşıladıklarını ifade ettiler. Öte yandan program toplu fotoğraf çekilmesinin ardından son buldu.

event-news-white

Other News