OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/9c4d7979af.png

UDEF’in organizasyonu ile bu yıl 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirilen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Endonezya etabı başkent Cakarta’da düzenlendi.

UDEF’in organizasyonu ile bu yıl 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirilen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Endonezya  etabı başkent Cakarta’da düzenlendi.

“Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganı ile  bu yıl 11.si düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Endonezya etabı renkli görüntülere sahne oldu. Misafir öğrenciler kendi bölgelerine has yöresel kıyafetleri ile gerçekleştirdikleri ülke tanıtımlarının yanı sıra yöresel dansları ile de programa renk kattı.

Endonezya Devlet Üniversitesi'nde düzenlenen etkinliğe UDEF bünyesinde kurulan Uluslararası Mezunlar Derneği (TUMED) yönetim kurulu üyesi Sharifjon Mukarramov, Türkiye'de eğitim görmek isteyen öğrencilere yardım amacıyla kurulan "Kuliah Di Turki" organizasyonu başkanı Doddy Cleveland HP, davetliler ve öğrenciler katıldı.

TUMED yönetim kurulu üyesi aynı zamanda AA Farsça servisinde çalışanı Sharifjon, "Biz tüm dünyaya barış ve kardeşlik hakim olsun istiyoruz. Nasıl ki şu an burada buluşup birbirimizin sevincini paylaşıyorsak aynı şekilde bir araya gelip ticaretimizi, sanatımızı, kültürümüzü, yiyecek ve içeceklerimiz de paylaşmak ve çoğaltmak istiyoruz." dedi.

Etkinliğe katılan Malezyalı Nurulhuda Sofia Morsalin da "Endonezya Devlet Üniversitesi'nde İslam Aile Hukuku üzerine eğitim görüyorum. Böyle bir etkinlik içinde olmak ve ülkeme ait kültürel değerleri burada tanıtmaktan mutluyum. Ayrıca Türkiye bursları ilgili bilgi verildiğini duydum. Türkiye'de yüksek lisans eğitimi görmek istiyorum." ifadesini kullandı.


event-news-white

Other News