OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/8880bcb905.png

UDEF, T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde “Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganı ile gerçekleştirilen 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerin Cibuti etabı nihayete erdi.

UDEF, T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde  “Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganı ile gerçekleştirilen 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerin Cibuti etabı nihayete erdi.

Cibuti’de bulunan Maarif Vakfı Okulu’nda gerçekleştirilen programa, Türkiye Cumhuriyeti Cibuti Büyükelçiliği İkinci Katibi Emrah Arabacı, TİKA Cibuti Koordinatörü Mehmet Talha Doğan, Türkiye Maarif Vakfı yetkilileri, Türk Şirketleri, eski milletvekilleri ve Cibuti Sağlık Bakanı Müsteşarı, UDEF Temsilcisi Muhammed Adem Arıkan, Cibuti Türkiye Mezunları Derneği Başkanı Hasan Adab ve çok sayıda Türkiye mezunu Cibutili  katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ile birlikte başlayan programda UDEF Temsilcisi Muhammed Adem Arıkan “2004 yılından bu yana Türkiye’de ki uluslararası öğrenci sayısı ciddi bir artış gösteriyor. Bizlerde kilometrelerce öteden Türkiye’ye eğitim almak için gelen bu öğrenci arkadaşlarımızı yalnız bırakmamaya gayret ediyoruz. Onlar ile ensar ve muhacir kardeşliği tesis etmeye gönül köprüleri kurmaya çalışıyor. Rehberlik, danışmanlık, burs ve yurt hizmetleri vermeye çalışıyor yeniden barış dolu bir dünyanın tesisi için uluslararası öğrencilerin üzerine düşen sorumluluğada dikkat çekmeye gayret ediyor” dedi.

Türkiye’de ki eğitim imkanları ile alakalı da bilgilendirmelerde bulunan Arıkan, “Türkiye üniversite eğitimi için oldukça uygun şartlara sahip. Biz UDEF olarak hangi coğrafyadan olursa olsun bütün uluslararası öğrenci kardeşlerimize ensar olma gayreti içerisindeyiz Türkiye’de 62 dernek ve 26 temsilcilik ile birlikte uluslararası öğrenci kardeşlerimizin her zaman yanındayız” dedi.

Programın nihayetinde Cibuti’de çeşitli temaslarda da bulunan UDEF Temsilcileri Muhammed Adem Arıkan ve Çağrı Yaşar Arabacı; Cibuti Türkiye Büyükelçisi Sadi Altınok ve TİKA Cibuti Koordinatörü Mehmet Talha Doğan’ı makamında ziyaret etti.

event-news-white

Other News