OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/be72fbd39c.png

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde "Dünya 5'ten büyüktür" sloganıyla düzenlenen etkinliklerde dünyanın dört bir tarafından Türkiye'ye gelen uluslararası öğrenciler bir araya geldi.

650
 
Türkiye'de uluslararası öğrenciler üzerine çalışan en büyük sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), 41 ülke, 75 şehirde öğrenci buluşmaları gerçekleştiriyor.
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde "Dünya 5'ten büyüktür" sloganıyla düzenlenen etkinliklerde dünyanın dört bir tarafından Türkiye'ye gelen uluslararası öğrenciler bir araya geldi. Bu yıl 11'incisi düzenlenen uluslararası öğrenci buluşmalarının final programına Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da katılacak. Program 12 Mayıs'ta Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. Kapanış programında uluslararası öğrenciler şiir ve yöresel oyunlarla kendi kültürlerini tanıtacak.
Dünyanın 5'ten büyük olduğunu belirten UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, "Niçin dünyayı da böyle şekillendirmeyelim? Niçin 5 ülkenin her türlü tahakkümüne boyun eğelim? Barış var, yeni bir sistem kurulabilir. Dünyanın 5'ten büyük olduğunu, uluslararası öğrenciler, burada beraberce iş yaparak barışçıl bir şekilde, güzel bir şekilde iş yaparak aslında ispatlamış oluyorlar" diye konuştu.
 
Kaynak: Sabah
event-news-white

Other News