OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/721007ca2b.png

10. Uluslararası Öğrenci Buluşması kapsamında Osmaniye'de program düzenlendi.

10. Uluslararası Öğrenci Buluşması kapsamında Osmaniye'de program düzenlendi. Program İl Temsilcisi Hanifi Kaplan'ın Açılış konuşmasıyla başladı. Kaplan konuşmasında: İlim için yola cıkmış bu nesil bir kardeştir. Bu kardeşlerimiz gittikleri yerlere yanlarında kendi kültürlerini götürüyorlar, ülkelerini temsil ediyorlar, Kültürler arasında köprü olup dünya barışına katkı sağlıyorlar.

Mezun olup döndüklerinde ise benim ikinci vatanım Türkiye diyorlar.Türkiye sevdalısı yürekler ülkelerinde gelecek neslin yetişmesine katkı sağlıyorlar.Biz bir millet inancıyla dünyayı daha güzel günlere taşıyacak olan bu uluslar arası öğrenciler, bizim kardeşlerimizdir. Bu Sebeple dünyanın dört bir tarafından ülkeye gelen gençlerimizin ülkemizin misafiri olarak bağrımıza basıyoruz.UDEF'i oluşturan siz değerli öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Türkiye'ye eğitim için gelen uluslararası öğrenci kardeşlerim sizleri Türkiye'yi tercih ettiğiniz için teşekkür ediyorum. 

Daha sonra Suriye, Filistin, Afganistan, Türkmenistan ve Azerbaycan ülkelerinin kısa bir tanıtımı yapıldı. Suriyeli öğrencilerden ise Arapça, Türkçe şiirler ve Suriye Yöresi Halk Oyunları Gösterisi yaptı. Ülkelerinin geleneksel yemeklerin ikram edildiği programa vatandaş ve öğrencilerin ilgisi büyüktü.

event-news-white

Other News