OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/605d76902c.png

Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye eğitim görmeye gelen öğrencilerin yaşadığı zorlukları giderme adına düzenlen 2'nci Uluslararası Öğrenci Sempozyumu açılışı İstanbul Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye eğitim görmeye gelen öğrencilerin yaşadığı zorlukları giderme adına düzenlen 2'nci Uluslararası Öğrenci Sempozyumu açılışı İstanbul Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi ve UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) ortaklığıyla Bağcılar Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleri ile düzenlenen II. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu açılışı İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sempozyuma, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Bolat, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rahmi Er, Türkiye ve yurtdışından akademisyenler, yerli ve uluslararası birçok öğrenci katıldı. Programa saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlandı. Devamında Azerbaycan ve Etiyopyalı uluslararası öğrenciler Kuran-ı Kerim tilaveti yaptı. Ardından Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Bolat, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve Prof. Mahmut Ak açılış ve selamlama konuşması gerçekleştirdi. Protokol konuşmalarından sonra Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun sunumunun yer aldığı panele geçildi.

Panelin ardından sempozyum oturumları gerçekleştirildi. Üç farklı salonda organize edilen programda Türkiye ve yurtdışından katılan birçok akademisyen uluslararası öğrencilik üzerine bildiri sundu.
İkinci Uluslararası Öğrenci Sempozyumu 25 Aralık gününe kadar İstanbul Üniversitesi Kongre Merkezi’nde devam edecek.

event-news-white

Other News