OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bcf76015610f64f288790ff87e81e4ca2.jpg

Eğitimde Güvenli Liman Türkiye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti 7.Olağan Büyük Kongresinde "Ülkemizde 200 binden fazla uluslararası öğrenci var. Dünyanın her tarafından aileler  4-5 yıl boyunca çocuklarını eğitim almaları için güvenerek Türkiye'ye gönderiyorlar" dedi.


Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti 7.Olağan Büyük Kongresinde "Ülkemizde 200 binden fazla uluslararası öğrenci var. Dünyanın her tarafından aileler  4-5 yıl boyunca çocuklarını eğitim almaları için güvenerek Türkiye'ye gönderiyorlar" dedi. 


Uluslararası öğrencilerin Türkiye'nin gönüllü medeniyet elçileri olduğunu her alanda ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamalarda da uluslararası öğrencilerin önemine değinmişti.


Türkiye’deki misafir öğrencilere daha iyi hizmet vermenin gayretinde olduklarını belirten Erdoğan öğrencilere “Aynı medeniyetin mensupları aynı ideallerin sahipleri olarak kendi geleceğimizi kendimiz belirlemeliyiz. Sizlerden ricam, kendi ana dilinize, kendi öz kültürünüze, kendi gerçek tarihinize sahip çıkmanızdır” demişti.


“UDEF Bir Adım İleri Taşıdı”


2017 yılında İstanbul Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen, 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması Final programında da bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birlikten kuvvet doğar" atasözünü hatırlatarak öğrenci ve mezun derneklerinin başlattığı birlik sürecini UDEF'le bir adım daha ileri taşıdıklarına inandığını ifade etmişti.

event-news-white

Other News