OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/9685dbf922.png

Dünya’nın dört bir köşesinden aynı sedayı çağıran misafir öğrenciler 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Ekvator etabında bir araya geldi.

Dünya’nın dört bir köşesinden aynı sedayı çağıran misafir öğrenciler 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Ekvator etabında bir araya geldi.

Ekvator İslam Enstitüsü merkezinde gerçekleştirilen programa; UDEF Başkan Yardımcısı Ziya Polat, Ekvator İslam Enstitüsü Merkezi Müdürü Yahya Juan Suquilo, çok sayıda akademisyen ve Ekvatorlu öğrenci katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın selamlama konuşmalarını; UDEF Başkan Yardımcısı Ziya Polat, Ekvator İslam Enstitüsü Merkezi Müdürü Yahya Juan Suquilo gerçekleştirdi. 
 
Ziya Polat konuşmasında Türkiye’de ki eğitim imkanları, uluslararası öğrenci çalışmaları, Türkiye bursları, akademik faaliyetler ve UDEF hakkında Türkiye’de eğitim almak isteyen Ekvatorlu öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu.

Ekvator İslam Enstitüsü Merkezi Müdürü Yahya Juan Suquilo ise konuşmasında, UDEF’in gerçekleştirdiği programları ve yaptığı çalışmaları büyük bir memnuniyet ile takip ettiğini belirterek “Bu tür etkinliklerin dünya çapında yapılmasına vesile olan herkesten Allah razı olsun” dedi. Dünya 5’ten büyüktür diye seslenen Suquilo, Müslümanların artık ayağa kalkıp yeniden dirilmesinin gerektiğini ve gençlerin bu doğrultuda önemli bir sorumluluğu olduğunu belirtti. 

event-news-white

Other News