OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b8025c9544b1f4cb39c86eaaa63fcaa23.jpg

Genç MÜSİAD’ dan UDEF' e Ziyaret

Genç MÜSİAD Başkanı ve beraberindeki heyet UDEF' e kurumsal ziyarette bulundu.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) kurumsal ziyaretler kapsamında Genç MÜSİAD Başkanı Y. Furkan Akbal ve beraberindeki heyeti ağırladı.

 

UDEF Başkan Vekili Fatih Evran, UDEF Başkan Yardımcısı Osman Akgül, Özel Kalem Müdürü Aslan Bekiroğlu ve Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Necati İşbilen'in de hazır bulunduğu görüşmede UDEF ve uluslararası öğrenci çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

UDEF' in 17 yıldır devam eden uluslararası öğrenci çalışmalarında uluslararası öğrenci sempozyumu ve uluslararası öğrenci buluşmaları gibi birçok faaliyetini dikkatle takip ettiğini belirten Başkan Akbal, Türkiye’de eğitim alan uluslararası öğrencilere yönelik yaptığı çalışmalardan ötürü UDEF’ e teşekkür ederek başarılar diledi.
5 yıl önce Sakarya Yedirenk UÖD ve Genç MÜSİAD Sakarya Şubesi işbirliğinde Sakarya’ya yükseköğrenim için gelen uluslararası öğrencilere yönelik Genç Ticaret Köprüsü Projesi başlatılmıştı. Proje, uluslararası öğrencilere staj ve istihdam imkanları oluşturmak, girişimcilik ruhuna sahip öğrencilerin ticari kabiliyetlerini pekiştirmek, uluslararası ticaret hacmini genişletmek isteyen firmalar için nitelikli istihdam olanakları sağlamak, uluslararası öğrencilerin kendi ülkeleri ve Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğine katma değer oluşturmalarını temin etmek amacıyla her sene yürütülmektedir.

Bu sene ise Sakaya dışında Bursa İpekyolu UÖD ve Genç MÜSİAD Bursa Şubesi ile birlikte Bursa'da da ilk defa gerçekleştirilmiştir.
Türkiye'de eğitim alan uluslararası öğrencilerle alakalı bu ve benzer projelerle ilgili UDEF ve Genç MÜSİAD' ın ortaklaşa yapabileceği çalışmaları diğer illere de taşıma noktasında istişareler yapıldı.

Ziyaret, Genç MÜSİAD heyetine UDEF materyallerinin takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından nihayete erdi.

event-news-white

Other News