OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b142795912bb5429eb2de248654b9b8f8.jpeg

İZÜ’lü Misafir Öğrenciler Canlı Yayında UDEF Başkanı ile Buluştu

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler Kulübü, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat’ın sunumu ile “İslam Dünyası’nın Geleceği” başlıklı online konferans gerçekleştirdi.


UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler Kulübü ‘nün düzenlediği “İslam Dünyası’nın Geleceği” programına konuşmacı olarak katıldı. Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirilen konferans İnstagram üzerinden canlı yayınla düzenlendi.

 
Farklı coğrafyalardan gelerek İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde eğitim gören yaklaşık 200 misafir öğrencinin takip ettiği programda, İslam dünyası kavramını açıklayarak başlayan Bolat, Coğrafi değerlendirmelere göre ve nüfus sayılarına göre yapılan İslam dünyası tanımının doğru fakat eksik bir tanım olduğunu belirterek, “Bu insanlara göre bir tanımdır, İslam’a göre bu tanım yanlıştır. İslam’a göre İslam dünyası Dünya’nın tamamıdır. Hiçbir sınır tanımaz İslam dünyanın her tarafına tüm insanlığa indirilmiş bir dindir. Türkiye ne kadar İslam’a muhatap ise ABD’de de o kadar muhattaptır” dedi.


Konuşmasının devamında İslam dünyasının geleceğinde kardeşlik bağlarının kuvvetlenmesi adına uluslararası öğrenci çalışmalarına atıfta bulunan Başkan Bolat “İslam coğrafyasından gelen öğrencilerimiz ile kurduğumuz kardeşlik bağları ilerde meyvesini verecek olan fidanlardır. Bugün Bosna’dan Endonezya’ya uzanan kardeşlik köprüleri ile kuracağımız birliktelikler İslam dünyasının geleceği adına büyük bir fırsattır” diyerek İslam ülkelerinin birlikteliği için uluslararası öğrenci çalışmalarının da önemine vurgu yaptı.

event-news-white

Other News