OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b63a2a0dc84074d6dbb68b062b41fd006.jpeg

İstanbul İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu'dan UDEF'e Ziyaret

Dünyanın en büyük göç hareketliliğinin yaşandığı bir dönemde dünyanın çeşitli yerlerinden, hususen  gönül coğrafyalarımızdan koparılmak zorunda bırakıldığı için çağımızın vicdanı olan ülkemize sığınan düzenli ve düzensiz göçmenlere hamilik eden güzide kurumumuz Göç İdaresi Genel Müdürlüğü İstanbul İl Göç İdaresinin kıymetli müdürü  Recep Batu UDEF'i ziyaret etti.


Göreve geldiği günden itibaren ilimizde okuyan uluslararası öğrencilerin ve ailelerinin her problemine ortak olan ve çözüm üreten sayın Batu başarılı il müdürü  görev süresinin dolması sebebiyle yapmış olduğu ziyarette göç idaresinin uluslararası öğrencilere yönelik yapmış olduğu çalışmalara değinerek, UDEF'in bu konuda almış olduğu tarihsel duruşun önemine vurgu yapıp Türkiye'nin uluslarası öğrenci politikasında önemli bir kilometre taşı olan UDEF'e   teşekkürlerini yenilemiştir.  İstanbul’da ki görev süresi sona  İstanbul il  Göç İdaresinin başarılı müdürüne  UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, görev süresi boyunca uluslararası öğrenci çalışmalarında desteklerini her durumda yanlarında hissettiklerini  ve bunun gönül rahatlığı ile bürokraside başvurdukları ilk makam olduğunu  ilettikleri sayın BATU'ya  yedi kıtadan gelip ilimizde okuyan uluslararası öğrenciler adına şükranlarını iletti. 

 


Başkan Bolat ayrıca twitter’da yapmış olduğu paylaşımda ise; “Gönül coğrafyamıza gönlünüzü açtınız, göstermiş olduğunuz gayrete şahidiz” dedi.  Uzun yıllardır İstanbul’da görev yapan sn BATU'ya yeni görev yeri Bursa'da başarılar dileyen Bolat bu atamanın Bursa İlinde okuyan uluslararası öğrenciler için çok büyük bir şans olduğunu belirtti. Sn BATU'nun Bursa İl Göç İdaresinde de başarılı işlere imza atacak bir bürokrat olduğuna inanmaktayız. Başkentler başkenti İstanbul’dan Osmanlının başkenti yeşil Bursamızda müdürümüze başarılar dilemekteyim' diyerek. Veda ziyaretini nihayetlendirildi.

event-news-white

Other News