OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/1923557ee5.jpg

UDEF Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu misafir öğrenciler ile birlikte İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu ziyaret etti.

10-12 Mayıs tarihlerinde İstanbul Eminönü Meydanında onbinlerce misafir öğrencinin katılacağı 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması kapsamında Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat, UDEF Genel Sekreteri Fatih Yazıcı ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve misafir öğrenciler, 10-12 Mayıs tarihlerinde İstanbul Eminönü Meydanı'nda onbinlerce misafir öğrencinin katılacağı 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması kapsamında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu makamında ziyaret etti. Ziyarette 10 yıldır yapılan misafir öğrenci çalışması hakkında Avni Mutlu'ya bilgi verilirken, 7.Uluslararası Öğrenci Buluşması'nın daveti yapıldı.

UDEF'i yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik eden Vali Mutlu, 7.Uluslararası Öğrenci Buluşması için temennilerini iletirken ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

PROGRAM İÇERİĞİ 

10-12 Mayıs tarihlerinde İstanbul Eminönü Meydanı'nda başlayacak olan 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması, aynı anda Edirne, Çanakkale, İzmir, Kütahya, Afyon, Isparta, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Eskişehir, Ankara, Kayseri, Adana, Mersin, Konya, Samsun, Trabzon, Van ve Gaziantep başta olmak üzere 20 farklı şehrin en önemli meydanlarında 103 katılımcı ülkeyle birlikte kendi kültürlerini yansıtan eşyaları, yerel kıyafetleri tanıtacak, yerel yiyecek ve içeceklerinden ikramlar yapacak ve 160 farklı etkinlik ile beraber sahne gösterilerinde bulunacaklar.1 Milyon ziyaretçinin beklendiği programda 3 Milyon hediye dağıtımı yapılacak.

Her ülkenin etnik kostümleri, yemekleri, objeleri ile kendilerini tanıtacakları organizasyon bir şölen havasında geçecek.25 uluslararası öğrenci derneğinin işbirliğiyle yapılan buluşma ülkemizde okuyan misafir öğrencilerin birbiriyle tanıştırılması ve halkla buluşturulması için yapılıyor. 80 farklı etkinlikle renklendirilecek olan öğrenci buluşmasında misafir öğrenciler stantlarında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Uluslararası Öğrenci Buluşması 20 ilde eş zamanlı olarak düzenlenecek. Meydanlarda kurulacak 450 çadırda 700 ülke standıyla etkinlikler Türkiye’nin dört bir yanını kuşatacak. Geçtiğimiz yıllarda bakanlar, milletvekilleri ve siyasi parti liderleri gibi pek çok ismin katıldığı buluşmalara bu yıl da yoğun katılım bekleniyor. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları, eğitim için Türkiye’yi tercih eden uluslararası öğrencilerin varlığından kamuoyunun haberdar olması yönünde ciddi çalışmalar yapıyor.UDEF bu öğrencilerin “yabancı” değil “misafir” olarak görülmesini sağlamak amacını taşıyor. Misafir öğrenciler kendi ülkelerinin adeta gönüllü elçisi oluyorlar.

event-news-white

Other News