OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/152efb85f37d95.jpg

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) olarak 1-2 Şubat tarihlerinde üye dernek yöneticileri ve temsilcilerimiz ile bir araya geldik.

Federasyon yürütme kurulu, üye dernek yöneticileri ve temsilcilerin biraraya geldiği İstişare ve Eğitim Kampımız 1-2 Şubat tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşti.  8.’si düzenlenen “İstişare ve Eğitim Kampı” programı Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Başkanımız Mehmet Ali BOLAT’ın açılış konuşması ile başladı.

 

Başkan BOLAT, son 10 yıllık süreçte misafir öğrenci çalışmasında gözle görülür yol aldıklarını belirterek; SADER ile başlayan çalışmanın Bâb-ı Âlem ile devam ettiğini ve şu aşamada 32 ilde çalışma yürüttüklerini belirtti.

 

Programda “Ensar Muhacir İlişkisi Bakımından Misafir Öğrenci Çalışması” başlığı altında sunum yapan Ali YELGÜN, ayet ve hadisler ışığında, yapılan işin önemine ve her bir kurumun üzerine düşen temel görevlere işaret etti.

 

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent YILDIRIM ve Başkan Yardımcısı Hüseyin ORUÇ, UDEF İstişare ve Eğitim Kampı’na ziyarette bulundu. Bülent YILDIRIM görmüş olduğu tablo karşısında mutlu, çalışmaların bereketli geçmesi için tüm derneklere duacı olduğunu belirtti.

 

Kampın 2. Oturumunda ise UDEF Başkanı Mehmet Ali BOLAT, “Dünyada ve Türkiye’de Uluslararası Öğrenci Algısı, Sorunlar ve Çözümler” konulu sunum yaptı. Geçmiş yıllardaki tecrübelerine değinen BOLAT, Türkiye’deki “ yabancı algısını yıkmak için büyük gayret içinde olduklarına ve bunda önemli bir yol alındığını ifade etti.

 

UDEF Genel Sekreteri Fatih YAZICI ise, “Uluslararası Öğrenci Derneği Çalışma Modeli” konulu oturumda mevcut derneklerin çalışma modellerinin nasıl olması gerektiğini sundu. Planlı, programlı, tabela taassubu olmadan ve istişareli bir şekilde yürütülecek çalışmaların önemini belirten YAZICI; bereketin, bu şekilde elde edileceğinin vurgusunu yaptı.

 

Eğitim seminerleri sonrası dernek ve temsilcileri rapor sunumlarına geçildi. Bütün dernek başkanları ve temsilcileri faaliyet raporlarını sundu. İkinci gün ise 2014 yılına dair plan ve program istişarelerinde bulunuldu. Özellikle 7.Uluslararası Öğrenci Buluşması ve Mezuniyet Programına yönelik uzun değerlendirmeler yapıldı. 

Pazar günü İBB Zeytinburnu Sosyal Tesisleri'ndeki öğle yemeğinden sonra İstişare ve Eğitim Kampımız sona erdi. 


 

event-news-white

Other News