OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ed585031b7.png

UDEF’in organizasyonu ile bu yıl 41 ülke 75 şehirde 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması, UDEF’e bağlı Yedi Kıta Uluslararası Öğrenci Derneği Ve Dulkadiroğlu Belediyesi’nin işbirliğiyle demokrasi meydanında gerçekleştirildi.

UDEF’in organizasyonu ile bu yıl 41 ülke 75 şehirde 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması, UDEF’e bağlı Yedi Kıta Uluslararası Öğrenci Derneği Ve Dulkadiroğlu Belediyesi’nin işbirliğiyle demokrasi meydanında gerçekleştirildi.
 
 “Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganı ile  33 farklı ülkeden uluslararası öğrencinin Kahramanmaraş Demokrasi Meydanı’nın da bir araya geldiği etkinlikte kültür şölenine sahne oldu. Misafir öğrencilerin açtığı ülke stantları ile Afrika’dan, Asya’ya, Avrupa’dan, Amerika’ya bir çok kıtadan misafir öğrenciler ülkelerini ve kültürlerini tanıttı.

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve Yedi Kıta Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hacı Muharrem Dilipak’ın katıldığı etkinliklere Maraş halkı da yoğun ilgi gösterdi.

Kendi ülkelerini temsil etmek adına stantlar açan öğrenciler ülkelerinin kültürlerini ve geleneksel lezzetlerini Kahramanmaraş halkına tanıttı. Düzenlenen programın açılış konuşmasını Yedi Kıta Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hacı Muharrem Dilipak yaptı. TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç yaptığı kürsü konuşmasında yaratılanı yaradan da ötürü hoş görüyoruz dedi. Böyle güzel başarıların mimarı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere siz kahraman evlatlarsınız diyen Başkan Güvenç programda emeği geçenleri tebrik etti. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ise programda farklı kültürlerini tanıttıklarını söyleyerek dil din ırk ayrımı yapmadan yine hep beraberiz dedi. Programa katılan öğrenciler kendi ülkelerinin halk oyunlarını sergileyerek vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Protokol üyelerince 11. Uluslararası öğrenci buluşmasının açılış kurdelesi kesilerek misafir öğrenciler tarafından kurulan stantlar gezildi ve hatıra fotoğrafı çekildi

event-news-white

Other News