OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2dc3da738f3a49069ed98142115a1f1a.jpg

Kendi Tecrübemizi Oluşturuyoruz

UDEF Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu, Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında Malatya Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği ve Aydın Uluslararası Öğrenci Derneği yönetimlerini misafir etti.


Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında Malatya ve Aydından gelen dernek yöneticilerine Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneğinde tecrübe paylaşımı gerçekleştirildi.  Yapılan tecrübe paylaşım programında Mihmandar Dernek başkanı Mehmet Evran katılımcılara uluslararası öğrenci çalışması konusunda tecrübelerini aktardı. 


Programda bir konuşma yapan Mihmandar Başkanı Mehmet Evran dernek bünyesinde yapılan faaliyetlerle ilgili önemli bilgiler verdi.


“Öğrencilerimizle Aile Gibiyiz”


Evran, misafir öğrencileri her açıdan kuşatacak çalışmalar yaptıklarını ve sosyal çalışmalardan eğitim çalışmalarına kadar öğrencinin ihtiyaç duyduğu her konuda yanlarında olduklarını söyledi.


Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneğinin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi veren Evran, “ Mihmandar olarak yönetim, üye ve gönüllülerimizle birlikte uluslararası çalışmasını yürütürken Üsküdar ve çevresinde hem resmi makamlarla hem de bağışçılarımızla kurduğumuz irtibat sayesinde öğrencilerimizin bir çok ihtiyacını yerelden karşılama imkanı buluyoruz. Bunun yanında eğitim hayatları boyunca her an öğrencilerimizin yanındayız. Biz misafir öğrencilerimizle bir aile gibi muhataplık kuruyoruz.” Şeklinde konuştu.


Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneğinde yapılan sunumun ardından misafir yönetimler Başakşehir Uluslararası Öğrenci Derneğini ziyaret etti.


Başakşehir Uluslararası Öğrenci Derneğindeki sunumda öğrenci işleri sorumlusu Habip Muradoğlu Başakşehir derneğinin ilgilendiği liseli misafir öğrenciler ve dernek çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.
Farklı ülkelerden gelip ülkemizde lise eğitimi gören yüzbinlerce öğrenci olduğunu belirten Muradoğlu misafir dernek yöneticilerinin kendi şehirlerinde bulunan misafir lise öğrencilerine yönelik nasıl bir çalışma yapabilecekleri konusunda önemli bilgiler verdi.


Program kapsamında UDEF Projeler Koordinatörlüğü de ziyaret edilerek Koordinatör Muhammed Halid Durmuş’tan UDEF çatısı altındaki derneklerin yürüttüğü projelerle ilgili bilgi alındı. 


“Her Uluslararası Öğrenci Bizim Misafirimizdir”


Malatya Uluslararası Öğrenci Misafir Derneği ve Aydın Uluslararası Öğrenci Derneği yönetimleri program UDEF başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat’ ı da ziyaret etti. Bolat misafir yönetimlere uluslararası öğrenci çalışması konusundaki tecrübelerini aktardı. 2004 yılından itibaren 14 yıllık bir tecrübe ile hareket ettiklerini ifade eden Bolat” Misafir öğrenci çalışmasında kendi yolumuzu açıyor, kendi tecrübemizi oluşturuyoruz. UDEF olarak ülkemize gelen her uluslararası öğrenciyi misafirimiz olarak görüyoruz. Burada bulunduğu süre içerisinde sevincinde, hüznünde her an yanında oluyoruz. Uluslararası dostluklar kuruyoruz. Gönül coğrafyamızın bu dostluklar sayesinde bir araya gelip bir olacağını ve geleceğe daha emin adımlara yürüyeceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
 

event-news-white

Other News