OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/10d7d30312.png

UDEF’in bu yıl, T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirdiği 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Kıbrıs etabı nihayete erdi.

UDEF’in bu yıl, T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirdiği 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Kıbrıs etabı nihayete erdi.

“Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganı ile bu yıl 7 kıtada onlarca renk ve yüzlerce kültürü bir araya getiren programın Kıbrıs etabı renkli görüntülere sahne oldu. Lefkoşa Mücahitler Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe Kenya’dan Somali’ye, Kazakistan’dan Libya’ya kadar farklı coğrafyalardan misafir öğrenciler katıldı. Misafir öğrencilerin etkinlik kapsamında Mücahitler Parkı’nda açmış olduğu ülke tanıtım stantları da Kıbrıslılar tarafından yoğun ilgi gördü. 

Misafir öğrencilerin yerel dans ve müzik gösterileri ile renklendirdiği programın açılış konuşmasını Kıbrıs Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Çağatay Özdem gerçekleştirdi. Özdem konuşmasında “ Misafir öğrencilerin kendi aralarında dostluk ve kardeşliğini pekiştirmeyi amaçlayan bu çalışma medeniyetler arası gönül köprüleri kurmak için önemli bir adım. Bu çalışma vesilesi ile kardeşlik bağları kuvvetlenirken misafir öğrencilerimize de organizasyon kabiliyeti kazandırmaya çalışıyoruz. Farklı kültürlerin, farklı renklerin ve farklı dillerin bir araya geldiği 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinlikleri vesilesi ile küresel barışa önemli bir katkıda bulunuyoruz” dedi. 

UDEF Temsilcisi Muhammed Acar ise programda yaptığı konuşmada “Farklı coğrafyalardan ülkemize eğitim gelmek için gelmiş öğrencilerin her birini birer gönüllü medeniyet elçisi olarak kabul ediyor ve onlara kati suretler ‘yabancı’ demiyoruz. Her biri birer misafir olan uluslararası öğrenciler geleceğin dünyasını şekillendirecek gönüllü medeniyet elçileridir” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından misafir öğrencileri açmış olduğu ülke tanıtım standını gezen protokol üyeleri misafir öğrencilerin hazırlamış olduğu ikramlardan tattı. Ülkelerine ait yöresel dansları, yöresel eşyaları, kıyafetleri, müzikleri ve daha bir çok kültürel unsuru ziyaretçilere tanıtan misafir öğrenciler ülkelerine ait merak edilen soruları da yanıtladı.

event-news-white

Other News