OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bc7f2c65f5b994d72a80fe73697b1a438.jpeg

Kırgızistan Cumhuriyetinden UDEF’e Teşekkür

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun (UDEF) COVID-19 salgını sebebi ile ülkesine dönemeyen uluslararası öğrencilere, kardeşliğimizin ve inancımızın gereği olarak yürüttüğü yardım ve destek çalışmalarından ötürü, Kırgızistan Cumhuriyeti Büyükelçiliği UDEF’e teşekkür etti.


Dünyayı saran Koranavirüs’ün salgınında Türkiye aldığı tedbirler ile tüm dünya ülkeleri tarafından takdir görüyor. UDEF’te bu kapsamda ülkemizde eğitim alan ve COVID-19 salgını sebebi ile ülkelerine dönemeyen uluslararası öğrencileri her zaman olduğu gibi yalnız bırakmıyor.


Türkiye’nin her köşesinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim alan 60 bin 274 uluslararası öğrencinin Ramazan ayını ve koronavirüs tedbirleri sürecini de kapsayan 15 Mart – 15 Mayıs tarihleri arasında kapıları çalınarak yardım eli uzatıldı.  İçinde temel gıda malzemelerinin bulunduğu 7.520 gıda kolisi, yardım talebinde bulunan uluslararası öğrencilere dağıtıldı.


Bunun yanı sıra misafir öğrencilerin kaldıkları ev ve yurtlara; içinde kişisel temizlik malzemesi, sabun ve el dezenfektanları bulunan 1,354 hijyen paketi temin edildi bununla birlikte, bayram öncesinde de  149.611 TL değerinde muhtelif kıyafet desteği sağlandı. Gıda ve temizlik ihtiyaçlarının yanı sıra uluslararası öğrencilere gönüllü bireysel bağışçıların destekleri ile 15 Mart – 15 Mayıs tarihleri arasında 1.575.391 TL değerinde ayni bağış, 1.640.428 TL tutarında ise zekat, fitre ve nakdi bağış olmak üzere toplamda  3.215.819 TL bağış ulaştırıldı.


UDEF’in yürüttüğü bu yardım çalışması Kırgızistan Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından da teşekkürle karşılandı. Kırgizistan Cumhuriyeti Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat adına gönderdiği mektupta, COVID-19 salgını sürecinde UDEF'in uluslararası öğrenciler adına yürüttüğü yardım ve destek çalışmalarından ötürü en içten teşekkürlerini sunduğunu belirterek "Hepimiz böylesi ağır süreç geçirirken UDEF tarafından yapılan takdire şayan adımlar ülkeler arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerini yine teyit etmektedir. Birbirimize destek olmak ile birlikte COVID-19 sorunundan başarıyla kurtulacağımıza inanıyorum.  Bu çalışmalarınızdan ötürü size ve Başkanı olduğunuz Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu ekibine, özellikle UDEF’in Ankara, Bolu, Giresun, Konya, Kayseri , Trabzon, Sakarya ve diğer şehirlerinde bulunan derneklerine ve gönüllü irtibatlarına şükranlarımı sunar, sağlık ve başarı dilerim” dedi.

event-news-white

Other News