OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b7a18c2f8de4a413f8440369dd2e3d56a.jpeg

Lübnan Bilimsel Araştırma Derneği İle Lübnan Kültür ve Dostluk Derneği’nden Federasyonumuza Ziyaret

Lübnan Bilimsel Araştırma Derneği (LASER) ve Lübnan Kültür ve Dostluk Derneği (TÜLYP) yetkililerince Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuza (UDEF) ziyaret gerçekleştirildi.

         Ziyareti gerçekleştiren Lübnan LASER CEO’su Prof. Dr. Mostapha Jazar ve Genel Sekreter Ihab Nefeh ile TÜLYP Başkanı Dr. Wassim İbrahim Bekraki’yi UDEF Eğitim İlişkileri Koordinatörümüz Mahmut Oğuz ve Koordinatör Yardımcımız Barış Osman karşıladı. Koordinatörlerimiz tarafından kendilerine Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuzun yapmış olduğu ve yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgi verildi.

         Eğitim İlişkileri Koordinatörümüz Mahmut Oğuz, ülkemizde yaklaşık 230 bin uluslararası öğrencinin eğitim gördüğünü ve UDEF’in eğitimle ilgili birimi olarak eğitim alanında öğrencilere rehberlik ettiklerinden dolayı oldukça mutlu olduklarını söyledi. Gerçekleşen görüşmede UDEF’imizin son yıllarda eğitim alanında uluslararası kuruluşlar ile gerçekleştirdiği protokollerle birlikte Türkiye’ye yönelik öğrenci hareketliliğinin arttırıldığı vurgulandı. Görüşmedeki bir diğer gündem maddesi ise federasyonumuzun Türkiye’deki üniversiteler ile olan yakın ilişkileri oldu.

         LASER CEO’su Prof. Dr. Mostapha Jazar, Lübnanlı öğrenciler başta olmak üzere Suriyeli ve Filistinli öğrencilere yönelik gerçekleştirdikleri eğitim çalışmalarını anlatarak aynı zamanda kurumları vasıtası ile Türkiye’ye yönelik lisans ve lisansüstü öğrenci hareketliliğini arttırma noktasındaki fırsatları değerlendirdiklerini söyledi. Batı ülkelerinden ziyade öğrencilerin Türkiye’de eğitim görmelerinin uzun vadede iki ülke arasındaki ilişkilere de katkı sağlayacağı vurgulandı.

         TÜLYP Başkanı Dr. Wassim İbrahim Bekraki ise Türkiye'deki Lübnanlı öğrenciler ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

         Ziyaret kapsamında gerçekleşen bu görüşmeyle federasyonumuz ve Lübnan LASER ortaklığında ileriye dönük projeler üzerinde çalışılabileceğine dair fikir birliğine varıldı.

         Hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından ziyaret ve görüşme nihayete erdi.

event-news-white

Other News