OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b174015101.jpg

Misafir öğrenci çalışması yapan STK'lar Platformu 3. Genişletişmiş İstişare Toplantısı yapıldı.

Misafir Öğrenci Çalışması Yapan STK’lar Platformu 3. Genişletilmiş İstişare Toplantısı 27 Aralık Cumartesi günü Eyüp Sultan’da bulunan Bahariye Mevlevihanesinde gerçekleştirildi.

Sabah kahvaltısında bir araya gelen STK temsilcileri ve ilgili protokol ile belirlenen toplantı programı icra edildi. Program Ahıskalı öğrencilerden Cevdet Aliyev’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.  Misafir Öğrenci Çalışması Yapan STK’lar Platformu adına açılış konuşması Uluslararası Maviay Derneği Başkanı Fatih Pehlivan tarafından yapıldı. Ardından UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) Başkanı Mehmet Ali Bolat ve Trakya Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sorumlusu  Yrd. Doç. Dr. M. Necip Yılmaz birer selamlama konuşması yaptılar.

Açılış ve selamlama konuşmalarından sonra İstanbul Şehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Çakır “Yükseköğrenimin Uluslararasılaşması  ve  STK’ların Rolü” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Öğle arasından sonra programın ikinci oturumuna geçildi. İkinci oturumda misafir öğrencilerin sorunlarının konu edildiği rapor müzakere edildi.  Son olarak Platform Sekreterya Başkanı Yunus Torpil’in kapanış konuşmasının ardından program sona erdi.

event-news-white

Other News