OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b6b7154670367414b97615142735374ef.jpeg

Maldivler International Aid Campaign’den Federasyonumuza Ziyaret

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuza (UDEF) Maldivler International Aid Campaign yetkililerince ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyareti gerçekleştiren Maldivler IAC Başkanı Ahmed Iqbal ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Mohamed Adhyn Ali’yi, federasyonumuzdan Eğitim İlişkileri Koordinatörümüz Mahmut Oğuz ve Koordinatör Yardımcısı Barış Osman karşıladı. Koordinatörlerimiz tarafından kendilerine Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuzun yapmış olduğu ve yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Eğitim İlişkileri Koordinatörümüz Mahmut Oğuz, ülkemizde yaklaşık 210 bin uluslararası öğrencinin eğitim gördüğünü ve UDEF’in eğitim ile ilgili birimi olarak eğitim alanında öğrencilere rehberlik ettiklerinden dolayı oldukça mutlu olduklarını söyledi. Gerçekleşen görüşmede UDEF’imizin son yıllarda eğitim alanında uluslararası kuruluşlar ile gerçekleştirdiği protokollerle birlikte Türkiye’ye yönelik öğrenci hareketliliğinin arttırıldığı vurgulandı.

Maldivler IAC Başkanı Ahmed Iqbal, Suriye’de okullarının olduğunu ve bu alanda gerçekleştirdikleri eğitim çalışmalarını anlatarak aynı zamanda Maldivler’den Türkiye’ye lisans ve lisansüstü öğrenci hareketliliğini arttırmaya yönelik çalıştıklarını söyledi.


Ziyaret kapsamında gerçekleşen bu görüşmeyle federasyonumuz ve Maldivler IAC ortaklığında ileriye dönük projeler üzerinde çalışabileceğine dair fikir birliğine varıldı.
 

Ziyaret ve görüşme hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından nihayete erdi.

 

event-news-white

Other News