OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/185cec2878.png

Denizli’de öğrenim gören 20 farklı ülke öğrencileri, UDEF tarafından bu yıl 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirilen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Denizli etabında ülkelerinin kültürlerini tanıttı.

Denizli’de öğrenim gören 20 farklı ülke öğrencileri, UDEF tarafından bu yıl 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirilen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Denizli etabında ülkelerinin kültürlerini tanıttı.

UDEF’e bağlı Pamukkale Uluslararası Öğrenci Derneği organizesi ile gerçekleştirilen etkinlikte 20 farklı ülke standı açıldı. Misafir öğrenciler açtıkları ülke tanıtım stantları vasıtası ile kendi ülkelerine ait yöresel eşyaları, geleneksel spor dallarını, ülkelerine ait yöresel yemeklerini ve yöresel danslarını Denizli halkına tanıttı. Atatürk Meydanı'nda "Onlarca Renk, Yüzlerce Kültür, Dünya 5'ten Büyüktür" sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe Çad, Burundi, Somali, Kazakistan, Kırgızistan ve İran gibi farklı ülkelerden bir çok misafir öğrenci katıldı. 

Pamukkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı H.İbrahim Karagöz, programın açılış konuşmasında, “Misafir öğrencilerin evrensel kardeşlik bilincine sahip, modern dünyayı ve dünya sistemini tanıyan, organizasyon kabiliyeti yüksek, ülkesinin durumunu ve ihtiyaçlarının farkında olan, islam kültür ve tarihinin ana hatlarına vakıf, farklılıklara karşı müsamahalı birer gönüllü medeniyet elçisi olarak ülkelerine dönmeleri temel gayemizdir.”
 
UDEF’e bağlı Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Yalın Karadağ ise yaptığı konuşmada  “2004 yılında SADER ile başlayan süreç bugün Türkiye’de 60 derneğe ulaşmış vaziyette bu çalışmanın Dünya’nın dört bir yanına taşınması büyük önem arz ediyor. Bu çalışmanın yaygınlaştırılması ve yayılması ümmet bilincinin oluşturulması adına çok büyük bir adımdır. Dünya’nın 5’ten büyük olduğunun delili bu çalışma vesilesi ile bir araya gelmiş olan misafir öğrencilerdir” dedi.

Onlarca renk ve kültürün bir araya geldiği programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkan Hüdaverdi Otaklı, Denizli Memur-Sen Başkanı Osman Tavşan, Enerji BİRSEN Denizli Temsilcisi Musa Çetler, Büro MEMURSEN Denizli Temsilcisi Fatih Acar ve bir çok STK temsilcisinin katıldığı programa yoğunluklarından dolayı programa iştirak edemeyen, Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu ve Denizli Milletvekili Şahin Tin tebrik mektubu göndererek teşekkürlerini iletti.


event-news-white

Other News