OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2300190e17.jpg

UDEF’in organizasyonu ile bu yıl 41 ülke 75 şehirde 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması, UDEF’e bağlı Bolu Köroğlu Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Bolu Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi.

UDEF’in organizasyonu ile bu yıl 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirilen 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması'nın Bolu etabı, UDEF’e bağlı Bolu Köroğlu Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Bolu Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi.
 
 “Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganı ile  25 farklı ülkeden uluslararası öğrencinin Bolu Kent Meydanı’nın da bir araya geldiği etkinlik kültür şölenine sahne oldu. Misafir öğrencilerin açtığı ülke stantları ile Afrika’dan, Asya’ya, Avrupa’dan, Amerika’ya bir çok kıtadan misafir öğrenciler ülkelerini ve kültürlerini tanıttı.

Senegalli ve Ugandalı misafir öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program; dans gösterileri, müzik dinletileri ve yemek tanıtımları ile devam etti.

Onlarca rengi bir araya getiren programa; Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Bolu Köroğlu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Seyit Ali Aydın, misafir öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldım gösterdi.

event-news-white

Other News