OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/55ed7301ba.png

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) olarak 41 ülke ve 75 şehirde düzenlediğimiz 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın final programını gerçekleştirdik. T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen final programına T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal ve çok sayıda davetli katıldı.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) olarak 41 ülke ve 75 şehirde düzenlediğimiz 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın final programını gerçekleştirdik. T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen final programına T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) olarak 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda bu yıl  “Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganıyla binlerce öğrenciyi bir araya getirdik. UDEF bünyesindeki 62 dernek ve 25 temsilciliğin yer aldığı 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması, 1 Nisan- 12 Mayıs tarihleri arasında 41 ülke ve 75 şehirde gerçekleştirildi.
 
“UDEF BİR ADIM İLERİ TAŞIDI”
 
Türkiye’de eğitim gören, 203 ülkeden yaklaşık 115 bin öğrencinin kültürel tanışma ve kaynaşma amacıyla buluştuğu programların finali İstanbul’da yapıldı. Programda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birlikten kuvvet doğar" atasözünü hatırlatarak öğrenci ve mezun derneklerinin başlattığı birlik sürecini UDEF'le bir adım daha ileri taşıdıklarına inandığını ifade etti. 
Türkiye’deki misafir öğrencilere daha iyi hizmet vermenin gayretinde olduklarını belirten Erdoğan öğrencilere “Aynı medeniyetin mensupları aynı ideallerin sahipleri olarak kendi geleceğimizi kendimiz belirlemeliyiz. Sizlerden ricam, kendi ana dilinize, kendi öz kültürünüze, kendi gerçek tarihinize sahip çıkmanızdır” dedi. 
 
UDEF'İ DESTEKLEMELİYİZ
 
Bu hayırlı teşebbüsü (UDEF) hep birlikte desteklemeliyiz. Bu alanı birlikte doldurmazsak FETÖ ve DEAŞ gibi terör örgütlerine, sömürge ayıbını alınlarının ortasında taşıyan güçlere fırsat vermiş oluruz" şeklinde hitap etti.
 
TÜRKİYE İKİNCİ VATANINIZ”
 
“Kendi evlatlarımızın geleceği konusunda ne hissediyorsak onların üzerine ne kadar titriyorsak sizler için de aynı duygular içerisindeyiz. Türkiye'yi ikinci vatanınız olarak kabul etmenizden büyük memnuniyet duyuyoruz. Ülkelerinize döndüğünüzde her birinizi fahri temsilcilerimiz olarak göreceğimizden şüpheniz olmasın. Bu ağı ne kadar genişletir ne kadar sıkı tutarsak hep birlikte o kadar kazançlı çıkarız" diyen Erdoğan sözlerini, “Ülkelerinize selamlarımızı götürün” diyerek tamamladı.
 
Konuşmanın ardından UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, BM Genel Kurulunda söylediği "Dünya beşten büyüktür" sözünün Osmanlı Türkçesi’yle yazıldığı tabloyu takdim etti.
event-news-white

Other News