OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b3538.jpg

Özbekistan Cumhuriyetinden UDEF’e Teşekkür

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun (UDEF) COVID-19 salgını sebebi ile ülkesine dönemeyen uluslararası öğrencilere, kardeşliğimizin ve inancımızın gereği olarak yürüttüğü yardım ve destek çalışmalarından ötürü, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği UDEF’e teşekkür etti.


Dünyayı saran Koranavirüs’ün etkisi gün geçtikçe artarken Türkiye aldığı tedbirler ile tüm dünya ülkeleri tarafından takdir görüyor. UDEF’te bu kapsamda ülkemizde eğitim alan ve COVID-19 salgını sebebi ile ülkelerine dönemeyen uluslararası öğrencileri her zaman olduğu gibi yalnız bırakmıyor.


Türkiye’nin her köşesinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim alan uluslararası öğrencilerin karantina süreci boyunca kapıları çalınarak yardım eli uzatan UDEF, 15 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında içinde temel gıda malzemelerinin bulunduğu 2.234 gıda kolisi ile birlikte çok sayıda kişisel temizlik malzemesi, sabun ve el dezenfektanları gibi gereçleri misafir öğrencilere temin etti.


UDEF’in yürüttüğü bu yardım çalışması Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği tarafından da teşekkürle karşılandı. Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alişer Agzamhodjayev, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat adına gönderdiği mektupta, COVID-19 salgını sürecinde UDEF'in uluslararası öğrenciler adına yürüttüğü yardım ve destek çalışmalarından ötürü en içten teşekkürlerini sunduğunu belirterek "Böylesi sorumlu bir zamanda UDEF ekibinin bu başarılı, özverili ve takdire şayan çalışmasına bizzat şahit olmaktayız. Ülkenizin adını da yücelten bu başarılı çalışmalardan ötürü kuruluşunuzun tüm üyelerini şahsım ve Büyükelçiliğim adına kutlar, kendilerine teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarınızda da başarılar dilerim" dedi.
 

event-news-white

Other News