OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bae0f423cb07c48a58ebc1ebce7cbf7fe.jpg

Ramazan Ayında ve COVID-19 ile Mücadelede Uluslararası Öğrencilere Destek Sürüyor

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) kendisine bağlı 65 Uluslararası Öğrenci Derneği ve gönüllü irtibatları ile birlikte; bireysel gönüllü bağışçıları, çeşitli STK’lar, kamu kurum ve kuruluşlarının desteğiyle, binlerce uluslararası öğrenciyi Anadolu kültür ve irfanının bir gereği olarak Ramazan ayı boyunca ve COVID-19 ile mücadele sürecinde desteklemeyi sürdürüyor.


Her yıl olduğu gibi UDEF bu yılda Ramazan ayında uluslararası öğrencilerin yanında. UDEF, bu yılda Ramazan ayı boyunca ülkelerine dönemeyen uluslararası öğrencilere yardım elini uzatıyor. Koronavirüs’ün de etkisi ile evlerinden ve yurtlarından çıkmayarak bütün tedbir kararlarına harfiyen uymaya çalışan uluslararası öğrenciler bu zorlu süreci atlatmaya çalışırken; UDEF kendisine bağlı 65 Uluslararası Öğrenci Derneği bağışçı ve gönüllüleri aracılığıyla; Valiliklerin, Belediyelerin, GSB İl Müdürlükleri'nin, Kızılay'ın, İHH'nın, Türkiye Diyanet Vakfı'nın, KKTC Vakıflar İdaresi'nin, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nın, İlim Yayma Vakfı'nın, MemurSen'in, Ensar Vakfı'nın, Sosyal Hizmetler Vakfı'nın, Beşir Derneği'nin, Deniz Feneri'nin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı'nın Fetih Kültür Vakfı'nın, İrfan Derneği'nin, Hayrat Vakfı'nın, Enderun Eğitim Vakfı'nın, MÜSİAD'ın, Nur El Ensar Derneği'nin, Kaanlar Gıda'nın, Mopaş Marketleri'nin, Ravza İnsani Yardım Vakfı'nın, Dost Eli İnsani Yardım Vakfı'nın, Rize Cami Vakfı'nın ve çok sayıda diğer STK'larının desteği ile misafir öğrencileri yalnız bırakmıyor.


Türkiye’nin her köşesinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim alan 33 bin 436 uluslararası öğrencinin Ramazan ayının ilk haftası ve koronavirüs tedbirleri sürecini de kapsayan 15 Mart – 1 Mayıs tarihleri arasında kapıları çalınarak yardım eli uzatıldı.  İçinde temel gıda malzemelerinin bulunduğu 5.641 gıda kolisi, yardım talebinde bulunan uluslararası öğrencilere dağıtıldı. Ramazan ayının ilk haftasını itibari ile Türkiye’nin her yanında, koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden ve yurtlarından çıkamayan uluslararası öğrencilere 22,748 TL’lik iftar yemeği katkısında bulunuldu.

 
Bunun yanı sıra misafir öğrencilerin kaldıkları ev ve yurtlara; içinde kişisel temizlik malzemesi, sabun ve el dezenfektanları bulunan 1,199 hijyen paketi temin edildi. Gıda ve temizlik ihtiyaçlarının yanı sıra uluslararası öğrencilere gönüllü bireysel bağışçıların destekleri ile 15 Mart – 1 Mayıs tarihleri arasında 879.485 TL değerinde ayni bağış, 832.151 TL tutarında ise zekat, fitre ve nakdi bağış olmak üzere toplamda  1.711.636 TL bağış ulaştırıldı.

event-news-white

Other News