OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bd1ab7805a87b491e934971e810f51355.jpg

Ramazan Ayında ve COVID-19 ile Mücadelede Uluslararası Öğrencilere Destek Sürüyor

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) kendisine bağlı 65 Uluslararası Öğrenci Derneği ve gönüllü irtibatları ile birlikte; bireysel gönüllü bağışçıları, çeşitli STK’lar, kamu kurum ve kuruluşlarının desteğiyle, binlerce uluslararası öğrenciyi Anadolu kültür ve irfanının bir gereği olarak Ramazan ayı boyunca ve COVID-19 ile mücadele sürecinde desteklemeyi sürdürüyor.


Her yıl olduğu gibi UDEF bu yılda Ramazan ayında uluslararası öğrencilerin yanında. UDEF, bu yılda Ramazan ayı boyunca ülkelerine dönemeyen uluslararası öğrencilere yardım elini uzatıyor. Koronavirüs’ün de etkisi ile evlerinden ve yurtlarından çıkmayarak bütün tedbir kararlarına harfiyen uymaya çalışan uluslararası öğrenciler bu zorlu süreci atlatmaya çalışırken; UDEF kendisine bağlı 65 Uluslararası Öğrenci Derneği bağışçı ve gönüllüleri aracılığıyla; Valiliklerin, Belediyelerin, GSB İl Müdürlükleri'nin, Kızılay'ın, Müftülüklerin, İHH'nın, Türkiye Diyanet Vakfı'nın, KKTC Vakıflar İdaresi'nin, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin, İnönü Üniversitesi’nin, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nın, Edirne Pazarcılar Manavlar Ve Seyyar Satıcılar Esnaf Odası Başkanlığı’nın, İlim Yayma Vakfı'nın, MemurSen'in, Ensar Vakfı'nın, Sosyal Hizmetler Vakfı'nın, Beşir Derneği'nin, Deniz Feneri'nin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı'nın, Ak Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’nın, Fetih Kültür Vakfı'nın, İrfan Derneği'nin, Bursa Yetiştim Derneği’nin, Hayrat Vakfı'nın, Enderun Eğitim Vakfı'nın, Cansuyu Derneği’nin, Sadakataşı Derneği’nin, Rize Sahil Camii Vakfı’nın, Vuslat Derneği’nin, Mersin UNİCEF’in, LC Waikiki’nin, MÜSİAD'ın, Nur El Ensar Derneği'nin, Sivas İslami Düşünce Derneği’nin, Kaanlar Gıda'nın, Mopaş Marketleri'nin, Ravza İnsani Yardım Vakfı'nın, Dost Eli İnsani Yardım Vakfı'nın, Rize Cami Vakfı'nın ve çok sayıda diğer STK'larının desteği ile misafir öğrencileri yalnız bırakmıyor.


Türkiye’nin her köşesinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim alan 60 bin 274 uluslararası öğrencinin Ramazan ayını ve koronavirüs tedbirleri sürecini de kapsayan 15 Mart – 15 Mayıs tarihleri arasında kapıları çalınarak yardım eli uzatıldı.  İçinde temel gıda malzemelerinin bulunduğu 7.520 gıda kolisi, yardım talebinde bulunan uluslararası öğrencilere dağıtıldı. Ramazan 23.günü itibari ile Türkiye’nin her yanında, koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden ve yurtlarından çıkamayan uluslararası öğrencilere 136,449 TL’lik iftar yemeği katkısında bulunuldu.

 
Bunun yanı sıra misafir öğrencilerin kaldıkları ev ve yurtlara; içinde kişisel temizlik malzemesi, sabun ve el dezenfektanları bulunan 1,354 hijyen paketi temin edildi bununla birlikte, bayram öncesinde de  149.611 TL değerinde muhtelif kıyafet desteği sağlandı. Gıda ve temizlik ihtiyaçlarının yanı sıra uluslararası öğrencilere gönüllü bireysel bağışçıların destekleri ile 15 Mart – 15 Mayıs tarihleri arasında 1.575.391 TL değerinde ayni bağış, 1.640.428 TL tutarında ise zekat, fitre ve nakdi bağış olmak üzere toplamda  3.215.819 TL bağış ulaştırıldı.


Zekat, Fitre ve Bağışlarınız ile destek olmak için linke tıklayabilirsiniz: https://udef.org.tr/tr/bagis-yap/

event-news-white

Other News