OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/7fdee30c4a.png

Bu yıl 41 ülke 75 şehirde onlarca renk ve yüzlerce kültürün buluştuğu 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması programının Şanlıurfa etabı gerçekleştirildi.

Bu yıl 41 ülke 75 şehirde onlarca renk ve yüzlerce kültürün buluştuğu 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması programının Şanlıurfa etabı gerçekleştirildi.

28 Nisan Cumartesi günü düzenlenen etkinliğe farklı ülkelerden gelerek Şanlıurfa’da eğitimini sürdüren bir çok misafir öğrencinin yanı sıra UDEF Başkan Yardımcısı Mehmet Enes Arıkan, Harran Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Aytış, İHH ve İHH İnsani Yardım Vakfı Doğu- Güneydoğu Bölge Koordinatörü Behçet Atila ve bir çok STK temsilcisi katıldı.

Ülke tanıtım sunumları, şiir dinletileri ve yöresel yemek ikramları ile program renkli görüntülere sahne oldu.
Programda konuşan Şanlıurfa İHH ve İHH İnsani Yardım Vakfı Doğu-Güneydoğu Bölge Koordinatörü Behçet Atila ”‘Renklerimiz, Dillerimiz farklı olabilir, bunlar zenginliktir. Biz bu zenginliklerimizin kıymetini bilirsek inşallah daha güçlü oluruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın  söylediği ve slogan haline gelen ‘Dünya 5’ten büyüktür!’ gerçekten de öyle. Biz şuna inanıyoruz. En büyük gücün Cenabı Allah’ın gücü olduğunu, ondan sonra da eğer biz yer yüzünde birliktelik sağlayabilirsek en büyük gücün Müslümanlar olacağına inanıyoruz. Bugün Müslümanların bölük pörçük olmasından kaynaklı bir zayıflık vardı. Aksi takdirde akıllı zeki öğrencilerimiz vardır. Zengin iş adamlarımız vardır. Büyük alimlerimiz vardır. Dünyayı okuyan strateji geliştiren aktif ve bir takım projeler çizen çok önemli insanlarımız vardır. Tek sıkıntımız bu gücü bir araya getirememektir. UDEF bu amacı kendine misyon edinerek çalışmalarını yürütmektedir.” dedi.

Ardından HUDER Başkanı Mehmet Ali Aytış, “HUDER olarak amacımız yurt dışından Türkiye’ye gelen öğrencilere ev sahipliği yapmak, birbirimizle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatında karşılaşacağı maddi ve manevi sıkıntıları kolaylaştırmak ve ülkemizde ki edindiğimiz birikimleri kendi coğrafyamıza taşıyabilmek, vasıflı insanlar olabilmemize katkı sağlayacaktır” diye konuştu. Ayni ve Nakdi yardımlarımızın yanı sıra misafir öğrencilere rehberlik ve danışmanlık hizmeti verdiklerini de belirten Aytış, “Misafir öğrencilerin eğitim hayatlarında karşılaşacakları bütün sıkıntıların önüne geçmeye çalışıyoruz” dedi.

UDEF Başkan Yardımcısı Muhammed Enes Arıkan ise programda, ” Uluslararası öğrenci buluşmaları, eğitim almak için ülkemize gelen öğrencilerin kamuoyunda tanınması, bilinmesi, organizasyon kabiliyeti kazanmaları, ülkemizi daha iyi tanımaları, kendi ülkelerini tanıtmaları ve ülkemiz insanıyla buluşmalarını sağlamak amacıyla yapılan bir programdır.  UDEF olarak 11 yıldır gerçekleştirdiğimiz öğrenci buluşmaları ülkemizin farklı illerinde kamuoyunun dikkatini çekmiş, toplumun her kesimi tarafından takdir ile karşılaşmıştır” dedi.

event-news-white

Other News